REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

4 Design Days 2020: Tomasz Konior o szczegółach projektu Hotelu Puro w Katowicach

  • Autor: propertydesign.pl
  • 06 lut 2020 13:21
4 Design Days 2020: Tomasz Konior o szczegółach projektu Hotelu Puro w Katowicach
Tomasz Konior prezentuje projekt Hotelu Puro w Katowicach. Fot. mat. pras.
4 Design Days 2020: Tomasz Konior o szczegółach projektu Hotelu Puro w Katowicach
4 Design Days 2020: Tomasz Konior o szczegółach projektu Hotelu Puro w Katowicach
4 Design Days 2020: Tomasz Konior o szczegółach projektu Hotelu Puro w Katowicach

W Katowicach powstaje hotel Puro. Obiekt rośnie na działce przy alei Korfantego 10, zlokalizowanej między Dworcem PKP, a Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Architektura budynku jest inspirowana otoczeniem i historią miasta, ma więc indywidualny charakter i swoją tożsamość. Architekt Tomasz Konior zaprezentował projekt hotelu Puro podczas 4 Design Days 2020 w Katowicach. To premiera projektu.

REKLAMA

Hotel Puro będzie pierwszym od lat znaczącym budynkiem publicznym zbudowanym w ścisłym centrum Katowic przy najważniejszym trakcie Rynek-Rondo. Architekci z Konior Studio podjęli próbę wykreowania wielkomiejskiej architektury o maksymalnie otwartym i ogólnodostępnym charakterze.

- Wyjątkowa lokalizacja umożliwia nam stworzenie charakterystycznego i widocznego obiektu. Projekt budynku powierzyliśmy pracowni architektonicznej Konior Studio, kierowanej przez Tomasza Koniora, który bardzo dobrze zna lokalne uwarunkowania centrum Katowic i od początku doskonale rozumiał istotę tej lokalizacji i jej szczególną rolę w kontekście rozwoju śródmieścia - mówi Przemek Wieczorek, wiceprezes Puro.

W obiekcie dostępnych będzie 247 pokoi w standardzie 4 gwiazdek, restauracja oraz sale konferencyjne. Na ostatniej kondygnacji znajdować się będzie imponujący bar z widokiem na miasto, połączony schodami z zaaranżowanymi na dachu ogrodami, które stworzą zieloną enklawę w miejskiej zabudowie.

To kolejny hotel Puro, w którym będzie można korzystać z autorskiego spa sieci pod szyldem Prisma. W hotelu znajdzie się także kolekcja sztuki związanych z regionem artystów. Wszystkie przestrzenie zostały pomyślane tak, aby służyły mieszkańcom, nie tylko gościom hotelowym.

- Budowa hotelu Puro wpłynie na dynamiczny rozwój centralnej przestrzeni stolicy śląskiej metropolii. Wyjątkowość projektu polega na pogodzeniu rozmachu powojennego modernizmu, charakterystycznego dla północnej części śródmieścia Katowic, ze współczesną wrażliwością. Skupiliśmy się na wygodzie mieszańców oraz spełnieniu wysokich standardów zrównoważonego budownictwa. Ten zamysł idzie w ślad za oczekiwaniami inwestora - powiedział Tomasz Konior.

Nowoczesność wpisana z szacunkiem w lokalny kontekst to znak rozpoznawczy marki Puro. Tak będzie również w Katowicach. Od ściany zachodniej, usytuowanej wzdłuż alei Korfantego zaplanowano niskie i rozłożyste pawilony oraz wysokie obiekty, niektóre o statusie ikon polskiej architektury. Postawiono na połączenie wysokościowca i niskiego podium, aby dopełnić istniejący zespół zabudowy. Od alei widoczna będzie część hotelu licząca 14 kondygnacji i 56 metrów wysokości, podobnie jak sąsiadująca z hotelem kultowa Superjednostka. Natomiast od zachodu budynek zyska dwukondygnacyjny cokół odpowiadający wysokością stojącemu obok pawilonowi BWA.

Wnętrza hotelu w Katowicach zaprojektuje londyńskie studio projektowe DeSallesFlint, z którym sieć realizowała już kilka inwestycji w Polsce, w tym otwarty w zeszłym roku i zdobywający międzynarodowe uznanie hotel w Warszawie. Stylistyka wnętrz oparta będzie m.in. o surowe materiały: beton, cegłę, drewno i stal, które nadadzą pomieszczeniom lekko industrialnego charakteru, ale też ponadczasowej szlachetności. Efektowności przestrzeniom wspólnym nadadzą projekty mebli kultowych europejskich manufaktur, prace artystów i rzemieślników.

Otwarcie hotelu planowane jest w I kwartale 2022 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie