REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

4 DESIGN DAYS 2022. Odkrywamy karty: O tym będziemy rozmawiać!

 • Autor: propertydesign.pl
 • 20 paź 2021 10:14
4 DESIGN DAYS 2022. Odkrywamy karty: O tym będziemy rozmawiać!
VI edycja 4 Design Days odbędzie się w dniach 27-30 stycznia w MCK w Katowicach, www.4dd.pl

To będzie wielkie wydarzenie świata architektury, designu i nieruchomości. 4 DESIGN DAYS, po edycjach online w 2021 roku, wraca do unikalnych przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Jesteśmy z powrotem ze świeżymi i niezwykle ważnymi tematami, nowymi wydarzeniami i oryginalnymi atrakcjami, by kontynuować spotkanie w niesamowitej atmosferze, która towarzyszyła nam w poprzednich, przedpandemicznych edycjach. Przed nami cztery dni - od 27 do 30 stycznia 2022 roku - w gronie architektów i projektantów z Polski i zagranicy, inwestorów, deweloperów, producentów, władz samorządowych oraz ekspertów. Rezerwujcie czas! Zapraszamy!

REKLAMA

Kolejna edycja 4 Design Days odbędzie się w dniach 27-30 stycznia 2022 roku. W programie wystawy, wieczorne gale, konkursy, prezentacje, a przede wszystkim rozmowy na aktualne i najistotniejsze tematy dla architektury, designu i branży nieruchomości.

Przedstawiamy wstępny zakres tematyczny. Jest coś ważnego dla Ciebie? Zgłoś nam temat!

www.4dd.pl
www.4dd.pl

W gronie architektów, projektantów z Polski i zagranicy, inwestorów, deweloperów, producentów, władz samorządowych oraz ekspertów chcemy rozmawiać o:

 • Zrównoważonym budownictwie. Mamy nie wiele czasu, a tak wiele do zrobienia. Choć budynki są dziś „zielone” jak nigdy dotąd, to wciąż za mało.  Zastanowimy się, jaka jest rola inwestora, wykonawcy, architekta w dekarbonizacji budownictwa.
 • Przyjrzymy się najbardziej ekologicznym budynkom i będziemy dyskutować o ich projektach, realizacji oraz wykorzystanych technologiach ograniczających ślad węglowy.
 • Nowym Europejskim Bauhausie i o tym, czy mamy możliwości technologiczne, żeby zrewolucjonizować fundamenty współczesnego budownictwa? Jakie są alternatywy? Czy jest gotowość po stronie politycznej, aby stworzyć system zachęty dla inwestorów, aby byli bardziej otwarci na rozwiązania prośrodowiskowe?
 • Zastanowimy się, jak „narysować” miasta, by były dobrym miejscem do życia i spełniały funkcje ośrodków gospodarczych na miarę XXI wieku. Mobilność, ekologia, cyfryzacja... – kierunki transformacji. Urbanista, samorząd, deweloper, architekt, mieszkaniec – poszukamy przepisu na aglomeracje przyszłości.

 • Zaprosimy Was na cykl prezentacji nowych, miastotwórczych projektów w polskich miastach - to będą wizje, które zmienią polskie miasta.

 • Zderzymy opinie o architekturze budującej relacje. Bloki przestają być anonimowe. Chcemy i potrzebujemy relacji sąsiedzkich. Czy polskie osiedla pomagają nam się zaprzyjaźnić?
 • Porozmawiamy o projektach mixed-use, które rozpychają się na mapie polskich miast. Dlaczego tak dobrze się przyjęły?

Wiele uwagi poświęcimy projektowaniu. Z designerami, producentami, ekspertami porozmawiamy o:

1100x600_2.png
1100x600_2.png

 • Polskim rzemiośle - takim nie na chwilę, ale na pokolenia. Powrót do rzemiosła to zwrot ku zrównoważonemu rozwojowi ludzkości – warto je wspierać i pielęgnować. Masowy, tani produkt versus rękodzieło – postawmy na długowieczność przedmiotów. Rzemiosło kosztuje i wymaga wysiłku, ale opłaca się nam, przyszłym pokoleniom, Planecie.

 • O tym, jak budować biznes oparty na rzemiośle? Od lokalnych do globalnych marek – jak skutecznie promować polskie rękodzieło? Od ceramiki do produkcji mebli – czy mamy swoją specjalność? Wymiar artystyczny czy pragmatyczny – co docenią klienci?

 • Polskim designie. Niemcy mają dziedzictwo Bauhausu, wzornictwo skandynawskie podbija świat, wiemy, jak wygląda styl Hampton. A co z polskim designem? Czy jesteśmy w stanie zamknąć oczy i opisać, jak wygląda? Wymienić kilka marek albo przypisać im konkretny projekt?
 • O tym, czy możliwe jest urządzenie wnętrza w duchu less waste? Nasza świadomość ekologiczna jest coraz większa. Przykładamy uwagę do tego, co jemy, z jakich materiałów wykonane są ubrania. Staramy się wybierać produkty, których zakup nie generuje niepotrzebnych śmieci. A jak urządzać wnętrza? Zaprezentujemy ekorozwiązania.
 • Czy Bauhaus i przesłanie słynnej szkoły projektowania jest dzisiaj aktualne bardziej niż kiedykolwiek? 
 • Co jest, a co nie jest eko. Zrównoważony design czy greenwashing – obnażymy ekościemę.

 • Jak tworzyć bezpieczne i dobrze zaprojektowane przestrzenie komercyjne.

W sobotę i niedzielę, 29 i 30 stycznia, szykujemy wiele atrakcji dla mieszkańców i wszystkich, którzy kochają dobry design i architekturę. W programie m.in.:

 • Wystawa designerskich produktów.

 •  «SOCIAL CITIES»
  Od dziecka do seniora, od skatera do matki z wózkiem – mieszkańcy aglomeracji w rozmowach z urzędnikami, urbanistami, architektami o jakości przestrzeni publicznej. Jak tworzyć supermiasta do życia i spędzaniu czasu wolnego.

 • Scena polskiego rzemiosła
  Są zdolni, kreatywni i nagradzani nie tylko w kraju, ale i za granicą. Polscy projektanci pokazują, że rzemiosło znad Wisły to nasza najlepsza wizytówka.
  Inspirujące rozmowy z ciekawymi artystami, rzemieślnikami o tym, jakie były początki ich biznesów i skąd czerpali inspiracje. Jak to się robi, czego unikać, gdzie tkwi potencjał – o tym wszystkim w naszych spotkaniach na scenie.

 • Designerskie domy
  Najlepsi polscy architekci opowiedzą o swoich wybitnych, ciekawych i nagradzanych projektach domów jednorodzinnych. Pokażemy, jakie są dziś trendy w architekturze mieszkaniowej w Polsce i na świecie oraz zdradzimy kulisy powstawania najpiękniejszych projektów domów w Polsce.

 • Najciekawsze projekty wnętrz ostatnich lat
  Przedstawimy kulisy powstawania najciekawszych projektów wnętrz ostatnich lat. Od małych kawalerek po imponujące lofty czy apartamenty – każdą przestrzeń można zaprojektować dobrze, a realizacje, które razem z ich twórcami przybliżymy, są tego najlepszym dowodem.
 • ABC DIY – wiele rzeczy możesz zrobić sam! To łatwiejsze niż myślisz, ale musisz wiedzieć o kilku zasadach.
 • DAJ DRUGIE ŻYCIE SWOIM „GRATOM”. ZAPRASZAMY NA PCHLI TARG by 4DD.

Są już z nami najwięksi producenci i dostawcy

Organizatorem 4 Design Days jest GRUPA PTWP -  wydawca specjalistycznych portali biznesowych, m.in. propertynews.pl, propertydesign.pl, dobrzemieszkaj.pl oraz organizator spotkań biznesowych na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym - European Economic Congress (EEC), jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w tej części Europy.

Współpraca merytoryczna:
Małgorzata Burzec-Lewandowska
e-mail: malgorzata.burzec@ptwp.pl

Robert Posytek
e-mail: robert.posytek@ptwp.pl 

Współpraca komercyjna:
Tomasz Szurawski
e-mail: tomasz.szurawski@ptwp.pl

Więcej na www.4dd.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie