REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

5 mln dofinansowania na modernizację stadionu LKS Różyca

  • Autor: PAP
  • 29 sie 2022 11:48
5 mln dofinansowania na modernizację stadionu LKS Różyca
Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda ogłosił w poniedziałek dofinansowanie w wysokości 5 mln zł do modernizacji stadionu LKS Różyca. fot. Shutterstock

Stadion LKS Różyca zostanie zmodernizowany. Na ten cel przeznaczone zostanie 5 mln zł dofinansowania z rezerwy budżetu. Stadion w obecnej formie powstał w czynie społecznym w latach 50. ubiegłego wieku i od tamtej pory nie był modernizowany.

REKLAMA

  • Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda ogłosił w poniedziałek dofinansowanie w wysokości 5 mln zł do modernizacji stadionu LKS Różyca (woj. łódzkie).
  • W ramach inwestycji powstanie budynek klubowy m.in. ze świetlicą dla mieszkańców, szatniami dla piłkarzy i strzelnicą sportową.
  • Gmina wkrótce ma ogłosić przetarg na wykonanie inwestycji.
  • Władze gminy liczą, że inwestycję uda się zrealizować w ciągu roku.

Szef resortu rozwoju i technologii o przyznaniu środków na rozbudowę infrastruktury sportowej mówił w poniedziałek na konferencji prasowej zorganizowanej na płycie boiska Ludowego Klubu Sportowego (LKS) w Różycy koło Koluszek w woj. łódzkim.

Jak zapowiedział Buda, dzięki wsparciu w wysokości 5 mln zł w tym miejscu powstanie obiekt sportowy "z prawdziwego zdarzenia", z którego będzie mogło korzystać m.in. ponad 100 dzieci trenujących obecnie w klubie. Stadion w obecnej formie powstał w czynie społecznym w latach 50. ubiegłego wieku i od tamtej pory nie był modernizowany.

"Ten obiekt, to boisko LKS Różycy zostanie zmodernizowane. Przede wszystkim zostanie wybudowany tutaj duży obiekt, który będzie służył jako zaplecze dla grup trenerskich, piłkarzy, dzieciaków, które obecnie przebierają się w domach i przyjeżdżają na treningi już w piłkarskich strojach" - ogłosił minister, przekazując symboliczny czek burmistrzowi Koluszek Waldemarowi Chałatowi.

Zaznaczył, że 5 mln zł dofinansowania pochodzi z rezerwy ogólnej budżetu państwa. "To nie są dedykowane środki, które były przeznaczone na sport, ale udało się z tej puli dzięki decyzji pana premiera te środki przekazać. Pan premier Morawiecki obiecał zresztą, że na otwarcie tego obiektu się wybierze" - dodał Buda.

Chałat poinformował, że gotowy jest już projekt budowlany nowego budynku klubowego, który stanie za jedną z bramek. Przewidziano w nim m.in. szatnie dla piłkarzy, świetlicę dla mieszkańców, magazyn sprzętu sportowego, a także strzelnicę sportową.

"Przez ostatni czas poszukiwaliśmy finansowania dla tej inwestycji. Dziękujemy, że minister pochylił się nad tą sprawą. Mam nadzieję, że z tych funduszy uda się też zmodernizować część stadionu, na którym znajduje się trybuna" - mówił burmistrz.

Dzięki pozyskaniu dofinansowania gmina wkrótce ma ogłosić przetarg na wykonanie inwestycji. Dopiero po jego rozstrzygnięciu będą znane jej dokładne koszty. Władze gminy liczą, że uda się ją zrealizować w ciągu roku.

LKS Różyca powstał w 1946 roku. Trenuje w nim m.in. ponad 100 adeptów futbolu w wieku 7-13 lat. Zespół seniorów występuje w lidze okręgowej, czyli szóstym szczeblu piłkarskich rozgrywek w Polsce. W klubie działa też sekcja Amp Futbolu, czyli drużyny, w której występują zawodnicy po amputacji kończyny dolnej. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie