×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

92 zabytki z Małopolski odnowią za 4 mln zł

  • Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
  • 13 mar 2023 16:19
92 zabytki z Małopolski odnowią za 4 mln zł
Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, wśród obiektów, które będą konserwowane i restaurowane są m.in.: dwory w Okocimiu i Brodach, pałac Myszkowskich w Książu Wielkim, kaplica w Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy, budynki Szpitala Klinicznego im. dr. Babińskiego w Krakowie, fot. Unsplash

92 zabytkowe obiekty z terenu całej Małopolski zostaną poddane konserwacji dzięki wsparciu udzielonemu z budżetu województwa. Sejmik rozdzielił dotacje w ramach konkursu „Ochrona zabytków Małopolski", na który łącznie przeznaczono 4 mln zł.

REKLAMA

  • "Ochrona zabytków Małopolski" to realizowany od lat program samorządu województwa, który pozwala na renowacje zabytkowych obiektów z całego regionu.
  • 92 zabytkowe obiekty z terenu całej Małopolski zostaną poddane konserwacji.

Wśród 92 obiektów, które zostaną poddane konserwacji, są m.in. dwory w Okocimiu i Brodach, elewacje klasztoru w Czernej, stolarka okienna siedziby PTTK w Olkuszu oraz pałacu Myszkowskich w Książu Wielkim, kaplica w Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy, budynki Szpitala Klinicznego im. dr. J. Babińskiego w Krakowie, a także ruchome wyposażenie świątyń rzymskokatolickich, grekokatolickich, prawosławnych i ewangelickich.

"Ochrona zabytków Małopolski” to realizowany od lat program samorządu województwa, który co roku pozwala na renowacje wyjątkowych obiektów z całego regionu. W tegorocznej edycji konkursu do dnia 15 grudnia 2022 r złożonych zostało 213 wniosków o dotacje w ogólnej oczekiwanej kwocie dotacji w wysokości prawie 25,8 mln zł. Dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego w wysokości 4 mln złotych dawny blask odzyskają liczne świątynie oraz obiekty mieszkalne i użyteczności publicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie