×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

A4 Business Park projektu DDJM z certyfikatami BREEAM

  • Autor: Propertydesign.pl
  • Opublikowano: 04 lut 2015 13:49
A4 Business Park projektu DDJM z certyfikatami BREEAM
A4 Business Park powstaje w Katowicach, fot. Echo Investments

Biurowiec A4 Business Park realizowany w Katowicach przy ul. Francuskiej przez Echo Investment otrzymał dwa certyfikaty: BREEAM Final dla I etapu inwestycji i BREEAM Interim dla drugiego budynku. Projekt A4 Business Park opracowało biuro architektoniczne DDJM.

REKLAMA

Oba budynki uzyskały ocenę „Very Good”. Oddany do użytkowania w ubiegłym roku  I etap A4 Business Park, uzyskał wynik 66,2 proc. Drugi biurowiec wchodzący w skład inwestycji – został oceniony równie wysoko - 66,4 proc.

- W 2013 roku uzyskaliśmy dla pierwszego budynku A4 Business Park certyfikat na etapie projektowym. Taki certyfikat to swego rodzaju  promesa. By uzyskać certyfikat Final należy spełnić deklarowane na etapie projektowym (Interim) wymagania - zrealizować projekt poprawnie, starannie wypełniając procedury i stosując odpowiednie, ekologiczne materiały. Z wielką satysfakcją mogę powiedzieć, że dołożyliśmy wszelkich starań i potwierdziliśmy bardzo dobry wynik w końcowej ocenie Final. To cieszy tym bardziej, że certyfikat końcowy uzyskiwaliśmy po raz pierwszy, a takich certyfikatów na rynku jest wciąż niewiele. Jestem pewny, że podobnie będzie z budynkiem drugiego etapu. Tu również staramy się o finałową ocenę na wysokim poziomie - mówi Igor Grabiwoda, dyrektor Zespołu Architektów Działu Biur i Hoteli Echo Investment. Proces certyfikacji A4 Business Park prowadzi firma Grontmij Polska.

A4 Business Park powstaje w Katowicach przy ul. Francuskiej, w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4. Obiekt otacza znakomicie rozwinięta sieć komunikacji miejskiej - w sąsiedztwie znajdują się liczne przystanki autobusowe oraz dworzec PKP. A4 Business Park składa się z trzech budynków. Realizacja pierwszego wraz z kubaturowym parkingiem wielopoziomowym oferującym 560 miejsc postojowych zakończyła się w I kw. 2014 roku. 7-kondygnacyjny budynek (9 tys. mkw.) został w całości wynajęty przez koncern informatyczny IBM. W ramach II etapu inwestycji powstaje 10-kondygnacyjny budynek o powierzchni biurowej wynoszącej około 9 tys. mkw. Projekt A4 Business Park opracowało znane krakowskie biuro architektoniczne DDJM.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie