- Obiekty zostały zaprojektowane w prostym, nowoczesnym i eleganckim wydaniu, bez przesycenia zbędnym detalem architektonicznym. Budynek ma stanowić wizytówkę firmy Bialmed - mówią architekci z pracowni 3XA, która jest odpowiedzialna za projekt niezwykłej bryły o funkcji biurowo-magazynowej, która powstanie w sercu mazurskiego krajobrazu.
Projektowany budynek hali magazynowej wraz z częścią socjalną i budynkiem biurowym to niecodzienny projekt, który udało się wpisać w zielony mazurski krajobraz.
- Obiekty zostały zaprojektowane w prostym, nowoczesnym i eleganckim wydaniu, bez przesycenia zbędnym detalem architektonicznym. Budynek ma stanowić wizytówkę firmy Bialmed - mówią architekci z pracowni 3XA, która jest odpowiedzialna za projekt.
Architekci postawili na zrównoważoną kolorystykę bryły z przewagą szarości oraz brązu.
- Ważnym założeniem projektowym było wprowadzenie akcentu drewna, które będzie ciepłym elementem w elewacji budynku, przełamie szarość elewacji i nawiąże do sąsiedztwa działki, czyli zielonego krajobrazu pobliskich drew i lasów - dodają twórcy projektu.
Kompozycja elewacji części biurowej podzielona została symetrycznym, powtarzalnym rytmem pionowych i poziomych żyletek, nadających eleganckiego i ponadczasowego charakteru głównej elewacji. Regularny rytm przełamano wyciętymi w bryle podcieniami oraz dwoma zielonymi patiami.
W celu odcięcia bryły budynku biurowego od hali magazynowej, zastosowano wycofaną elewację, tworząc wcięcia przeznaczone pod zieleń wysoką, niską oraz pnącza. Zagranie zielenią pomiędzy częścią biurową i halą ma przełamać długą elewację całego zespołu budynków, a wprowadzenie zieleni ma okiełznać logistyczny charakter obiektu.
Część biurowa
W strefie wejściowej zlokalizowano wygodny reprezentacyjny hol z recepcją i dwoma stanowiskami pracy. Do holu przylegają pokoje biurowe w schemacie open-space oraz sala konferencyjna. W centrum budynku zlokalizowano blok pomieszczeń technicznych i towarzyszących natomiast wszystkie pokoje biurowe zlokalizowano przy elewacji zewnętrznej w celu zapewnienia jak najlepszego doświetlenia.
Na piętro prowadzą reprezentacyjne schody, prowadzące do strefy foyer oraz sal konferencyjnych.
Część magazynowa
Magazyn został zaprojektowany, jako obiekt dwukondygnacyjny. W parterze znajduje się strefa odbioru i wydawania towaru, część socjalna pracowników, strefa ładowania wózków widłowych elektrycznych, strefa magazynowa oraz chłodnia.
------------------
Autorzy projektu architektonicznego:
Łukasz Reszka, Maciej Kowaluk, Jakub Świtoń, Monika Kowaluk,
Autorzy projektu wnętrz:
Łukasz Reszka, Maciej Kowaluk, Magdalena Plichta, Agata Kalisz
Architektura Krajobrazu:
A+F Angelika Kuśmierczyk
Konstrukcja obiektu:
Tomasz Banaszek
Powierzchnia całkowita obiektu: ok. 14, 6 tys. mkw.
Kubatura Obiektu: ok. 137 tys. mkw.
Powierzchnia zabudowy: ok. 11,9 tys. mkw.
Lokalizacja Inwestycji: ul. Warszawska, Pisz
Planowany termin realizacji: III kwartał 2018 r
© Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
architekt, partner More Design & Architecture (MRDA)
właściciel werk.pl
współzałożyciel, wiceprezes zarządu MWM Architekci
Biuro Architektoniczne STRUKTURA
wspólnik MWM Architekci
współzałożyciel, prezes zarządu MWM Architekci