REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Accor debiutuje z resortem Swissôtel w bułgarskim kurorcie Saparewa Banja

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 05 lip 2022 09:17
Accor debiutuje z resortem Swissôtel w bułgarskim kurorcie Saparewa Banja
Accor debiutuje z flagowym resortem Swissôtel w bułgarskim kurorcie Saparewa Banja, fot. mat. prasowe
Accor debiutuje z resortem Swissôtel w bułgarskim kurorcie Saparewa Banja
Accor debiutuje z resortem Swissôtel w bułgarskim kurorcie Saparewa Banja

Swissôtel to jedna z najbardziej znanych szwajcarskich marek na świecie. Accor wprowadza pięciogwiazdkową markę w bułgarskim kurorcie Saparewa Banja.

REKLAMA

  • Accor zapowiada powstanie pod marką Swissôtel flagowego obiektu Thermal Resort, SPA and Health Center w Saparewa Banja w Bułgarii.
  • Resort będzie zarządzany przez Accor w ramach umowy z Aqua Treatment Ad Ltd.
  • Projekt powstał dzięki międzynarodowemu zespołowi SGI Architects odpowiedzialnemu za wytyczne i projekt wnętrz, a koordynację prac i uzyskiwanie zezwoleń nadzorowała URBA Arch.
  • Nowy hotel przyjmie pierwszych gości w listopadzie 2024 roku.

Kompleks Swissôtel Sapareva Banya Thermal Resort, SPA and Health Center zaoferuje gościom 171 pokoi i apartamentów premium oraz willę VIP z pięcioma sypialniami, basenem typu infinity, a nawet jacuzzi.

Na miłośników wrażeń kulinarnych czekać będą dwie restauracje, taras na świeżym powietrzu, lounge & lobby bar, whisky bar z pokojem gier, przestrzeń do spotkań, kącik ze szwajcarskimi specjałami oraz bar przy basenie z krytymi miejscami do siedzenia.

Baseny z naturalnymi wodami źródlanymi

W części eventowo-konferencyjnej obiekt udostępni salę balową o powierzchni 400 mkw., dwie średniej wielkości oraz dwie mniejsze sale konferencyjne, przestronne foyer oraz bibliotekę i centrum biznesowe. W resorcie znajdą się również – strefa SPA i wellness z centrum fitness, salą do jogi, hammamem, salonami masażu, gabinetem kosmetycznym, saunami, kliniką medyczną oraz kilkoma basenami z naturalnymi wodami źródlanymi. Goście będą mogli korzystać z dużego zewnętrznego parkingu i kącika zabaw dla dzieci.

Oprócz rozbudowanej oferty noclegowej, biznesowej i SPA, w Swissôtel Sapareva Banya Thermal Resort, SPA and Health Center znajdzie się również Centrum Diagnostyki Genetycznej, któremu towarzyszyć będzie Centrum Balneologii, będące atrakcją zarówno dla lokalnej społeczności, jak i gości z całego świata.
Inwestorem jest Aqua Treatment Ad Ltd, prywatna spółka zajmująca się rozwojem nieruchomości, która stworzy 5-gwiazdkowy wielofunkcyjny resort balneologiczny w Sapareva Banya.

Za sprawą ponad 700 naturalnych źródeł pełnych gorących i mineralnych wód, Bułgaria jest prawdziwym uzdrowiskowym rajem znanym w Europie już od czasów starożytnego Rzymu. Inwestycja na miarę Swissôtel Sapareva Banya Thermal Resort, SPA and Health Center przywróci regionowi jego dawny prestiż i sprawi, że znajdzie się w czołówce tego rodzaju kurortów – stwierdzili Elena Ristavaara i Martin Marinov, przedstawiciele Aqua Treatment Ad Ltd.

Tożsamość i wystrój obiektu nawiązują do historycznej architektury sakralnej Bułgarii, odzwierciedlonej za pomocą współczesnych detali technicznych i materiałowych. Projekt powstał dzięki międzynarodowemu zespołowi SGI Architects odpowiedzialnemu za wytyczne i projekt wnętrz, a koordynację prac i uzyskiwanie zezwoleń nadzorowała URBA Arch.

Gorące źródła

Saparewa Banja to malowniczo położona miejscowość wypoczynkowa w zachodniej Bułgarii, w regionie Kiustendił znanym z licznych ośrodków uzdrowiskowych. Miasto cenione jest przede wszystkim za gorące źródła uznawane za najcieplejsze w Europie. Wypływające z nich wody są przejrzyste i osiągają temperaturę nawet 103°C. W centrum miasta podziwiać można również jedyny gejzer na Półwyspie Bałkańskim, powstały w 1957 roku.

Swissôtel, jedna z najbardziej znanych szwajcarskich marek na świecie, stała się synonimem szwajcarskiej gościnności i wszystkiego, co można pokochać w Szwajcarii - obsługi, stylu i niezawodności. W ponad 30 nowoczesnych obiektach na całym świecie Swissôtel łączy witalność, zrównoważony rozwój i głęboko zakorzenione przywiązanie do jakości, zapewniając gościom otoczenie, w którym poczują się swobodnie i wypoczęci.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie