REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Akademia Górniczo-Hutnicza wybrała generalnego wykonawcę nowej siedziby

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 lip 2017 14:38
fot. pixabay.com

Mostostal Warszawa po raz kolejny zmieni wygląd ulicy Czarnowiejskiej w Krakowie. Oddział Południowy Mostostal Warszawa pod dyrekcją Janusza Stanaszka został generalnym wykonawcą nowej siedziby Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej. Wartość kontraktu wynosi 16 867 437,57 zł brutto.

REKLAMA

Nowy budynek dydaktyczny AGH powstanie w pierzei ulicy Czarnowiejskiej w miejscu wyburzonych XIX-wiecznych kamienic. Będzie to czterokondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej 2,2 tys. metrów kwadratowych, a znajdzie się w nim siedziba Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji – jednej z najbardziej obleganych jednostek dydaktycznych krakowskiej uczelni. Obecnie na wydziale studiuje ponad 2 200 osób, a jego absolwenci znajdują się w gronie z najbardziej pożądanych kandydatów na rynku pracy.

Umowę w imieniu spółki podpisał Dyrektor Oddziału Południowego Janusz Stanaszek, a po stronie uczelni kwestor AGH Marię Ślizień i kanclerz AGH Henryk Zioło. W spotkaniu uczestniczyli również rektor AGH prof. Tadeusz Słomka, dyrektor ds. technicznych Ryszard Niszczota.

W ramach podpisanej umowy Oddział Południowy Mostostal Warszawa oprócz siedziby wydziału wykona zagospodarowanie działki, przebuduje pomieszczenia na III piętrze budynku B-7, gdzie mieści się sąsiadujący z inwestycją Wydział Matematyki Stosowanej (tak, aby zapewnić połączenie komunikacyjne z klatką schodową nowego budynku). Wejście na wydział będzie zlokalizowane od strony kampusu, a nie od ulicy Czarnowiejskiej. W zakres prac wchodzi również budowa instalacji zewnętrznych: kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wodociągowej, elektrycznej, teletechnicznej i ciepłowniczej.

– Podpisany kontrakt to już kolejny piąty etap naszej współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. W ciągu ulicy Czarnowiejskiej wybudowaliśmy dwa prestiżowe obiekty naukowo-dydaktyczne: Centrum Informatyki i Centrum Energetyki, superkomputerowe centrum Cyfronet oraz remont akademika „Babilon”. Do tych obiektów wkrótce dołączy kolejny nowoczesny budynek, który zagwarantuje studentom zaplecze dydaktyczne na światowym poziomie. Znaczenie inwestycji podkreśla również fakt, że władze uczelni pozyskały na jej realizację dofinansowanie ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Podobnie jak przy poprzednich realizacjach dla tego inwestora, kontrakt zrealizuje sprawdzony zespół pod kierownictwem Artura Sikory (Dyrektor Kontraktu) i Mariusza Rudnika (Kierownik Budowy) – mówi Janusz Stanaszek, Dyrektor Oddziału Południowego.

W budynku znajdą się nowoczesne laboratoria, m.in. sieci operatorskich, sieci optycznych, wirtualizacji i technologii cyfrowych, bezpieczeństwa sieci, sieci sensorowych, które umożliwią prowadzenie innowacyjnych badań w zakresie ICT. Budynek ma być gotowy do użytkowania we wrześniu 2018 r.

Przedmiot umowy: Budowa budynku dla Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji na terenie AGH w Krakowie

Zamawiający: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Projekt: AE FUSION Studio

Wykonawca: Oddział Południowy Mostostal Warszawa

Kierownik kontraktu: Artur Sikora

Kierownik budowy: Mariusz Rudnik

Liczba kondygnacji: 4

Kubatura: 11 590 m3

Powierzchnia użytkowa: 2 228 mkw.

Wartość kontraktu: 13 713 363,88 zł (netto) / 16 867 437,57 zł (brutto)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie