REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Aleje Praskie z certyfikatem BREEAM

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 28 wrz 2022 13:15
Aleje Praskie z certyfikatem BREEAM
Kolejny etap Alei Praskich z certyfikatem BREAAM, fot. mat. pras.

Kolejny etap inwestycji Aleje Praskie, która powstaje w Warszawie otrzymał certyfikat BREEAM. Ukończenie budowy VI etapu inwestycji Aleje Praskie zaplanowano na I kwartał 2024 roku.

REKLAMA

  • VI etap osiedla Aleje Praskie, które Develia realizuje w Warszawie otrzmał certyfikat BREEAM.
  • W ramach tej fazy inwestycji powstanie 230 mieszkań, 9 lokali usługowych oraz garaż z 229 miejscami postojowymi.
  • Do wszystkich przypisane będą balkony lub ogródki. Stanowiska w podziemnej hali parkingowej są dostosowane do zamontowania ładowarek do pojazdów elektrycznych.

- Aleje Praskie to inwestycja, w której komfort mieszkańców stawiamy na równi z dbałością o pozytywny wpływ projektu na środowisko i istniejącą tkankę miejską. Zastosowane przez nas rozwiązania mają zapewnić nie tylko wysoką jakość osiedla dla nabywców, ale również zminimalizować jego oddziaływanie na lokalny ekosystem. Uzyskanie certyfikatu BREEAM dla wszystkich zrealizowanych dotychczas faz tego projektu jest potwierdzeniem, że udało nam się ten cel osiągnąć - komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia.

Centralnym punktem Alei Praskich będzie wewnętrzy dziedziniec z dużą ilością drzew i roślin tlenowych, placem zabaw oraz siłownią plenerową. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddana tężnia solankowa. Deptaki pomiędzy budynkami uatrakcyjnią drewniane pomosty i tarasy podświetlone LED-owym światłem oraz elementy wodne, przy których staną wygodne siedziska i ławki. Główny ciąg komunikacyjny i wnętrza kwartałów osiedla urozmaicą sztuczne pagórki, które mają wytłumiać hałas i poprawiać akustykę osiedla. Powierzchnie zielone zostaną pokryte łąkami kwietnymi, zapewniającymi odpowiednie warunki dla zapylaczy i innych owadów.

BREEAM to niezależny system certyfikacji budynków. Jego główną ideą jest ocena jakości i wpływu na środowisko naturalne oraz użytkowników.

Podczas procedury weryfikacyjnej brane pod uwagę są takie aspekty, jak m.in.: ochrona środowiska i ekologia, efektywność energetyczna, infrastruktura lokalna oraz wygoda użytkowania.

Inwestycje z certyfikatem BREEAM oferują wiele korzyści dla nabywców - zastosowanie energooszczędnych materiałów oraz odnawialnych źródeł energii przekłada się na niższe rachunki za eksploatację mieszkań i części wspólnych. Część banków udzielających kredytów hipotecznych przy kupnie certyfikowanej nieruchomości oferuje niższe oprocentowanie, co może być szczególną korzyścią w dobie rosnących stóp procentowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie