REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Aleję Rydza-Śmigłego w Łodzi czeka rewolucja

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 20 mar 2018 12:07
Aleję Rydza-Śmigłego w Łodzi czeka rewolucja
fot. UM Łódź

Wkrótce rozpoczniemy przebudowę al. Śmigłego-Rydza. Do przetargu zgłosiło się pięć firm, które chcą realizować tę inwestycję. Wszystkie oferty mieszczą się w zakładanym kosztorysie.

REKLAMA

Na inwestycje planowano przeznaczyć 78,8 mln złotych. Złożone oferty zaczynają się od 68,3 mln złotych do 78,4 mln zł. Wkrótce zostanie wyłoniony zwycięzca. Budowa powinna rozpocząć się w okolicach wakacji.

Aleja Śmigłego-Rydza zostanie przebudowa na odcinku od Piłsudskiego do Przybyszewskiego. Powstanie wspólny pas dla autobusów i tramwajów. Jezdnie nadal będą miały po trzy pasy ruchu w każdym kierunku. Po obu stronach powstaną również chodniki i drogi rowerowe. Przebudowany zostanie także wiadukt na al. Śmigłego-Rydza. Po zakończeniu prac tramwaje będą jeździły tam na poziomie zero. Między wyniesionymi jezdniami dla aut powstanie przystanek tramwajowo-autobusowy, do którego piesi będą mieli bezpieczne dojście. Znikną również schody, które były dużym utrudnieniem szczególnie dla osób starszych i rodziców z wózkami dziecięcymi. Zmodernizowane zostaną również skrzyżowania z Przybyszewskiego, Tymienieckiego, Zbiorczą i Milionową. Na tym ostatnim powstaną dodatkowe pasy do skrętów.

Przebudowa al. Śmigłego-Rydza to część dużego projektu Tramwaj dla Łodzi. Za 650 mln złotych wyremontowane zostanie 11 km torowisk, jezdni i chodników, wybudowane dwa kilometry nowych odcinków torów oraz zakupione 30 nowych tramwajów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie