Alternatywne spacery po dzielnicach GdańskaPAP - 12-06-2020 16:25


Zwiedzaniem rezerwatu Ptasi Raj na wyspie Sobieszewskiej powraca w sobotę, organizowany przez Instytut Kultury Miejskiej (IKM) w Gdańsku, cykl alternatywnych spacerów po mieście prowadzonych przez lokalnych przewodników i przewodniczki.

Rzecznik prasowy IKM Marta Bańka poinformowała, że w związku z koniecznością zachowania reżimu sanitarnego liczba uczestników alternatywnych spacerów będzie ograniczona, a zapisy będą dostępne na stronie internetowej instytucji www.ikm.gda.pl.

W programie alternatywnych spacerów znajdują się spotkania w nietypowych miejscach.

Podczas wizyty w Nowym Porcie uczestnicy zajrzą np. na Szaniec Zachodni i do warsztatu samochodowego, w którym przywracane są do dawnego blasku amerykańskie samochody. W Oliwie odbędą się spacery szlakiem legend, ornitologiczny i botaniczny. Na Oruni lokalni przewodnicy przedstawią historię Tatarów w Polsce oraz anegdoty i podania związane z Parkiem Oruńskim. W dzielnicy tej zaplanowano też wycieczkę rowerową do początku Kanału Raduni. Na Zaspie spacer będzie wiódł m.in. szlakiem "Ameryki w Kolekcji Malarstwa Monumentalnego".

Na wyspie Sobieszewskiej spacery zaplanowano 13, 20 i 27 czerwca; w Oliwie 14, 21 i 28 czerwca; Nowym Porcie 17, 20, 24 i 27 czerwca; na Dolnym Mieście 18 czerwca; na Biskupiej Górce 19 czerwca; na Oruni 21, 28 czerwca oraz 5 lipca, a na Zaspie 23 i 30 czerwca.

Ponadto, w drugiej połowie miesiąca (21 i 28 czerwca) ruszą pierwsze spacery po Stoczni Gdańskiej pod hasłem "Szlakami Kobiet", podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak praca w zakładzie wpłynęła na życie kobiet.