×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ambitny projekt Inpro w Olsztynie. Spółka zrewitalizuje duży teren, ale najpierw musi wyburzyć basen

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 17 lis 2022 16:09
  • Aktualizacja: 18 lis 2022 20:15
Ambitny projekt Inpro w Olsztynie. Spółka zrewitalizuje duży teren, ale najpierw musi wyburzyć basen
fot. mat. prasowe

Inpro przygotowuje koncepcję zabudowy i rewitalizację terenu przy ul. Głowackiego w Olsztynie. W ramach projektu planowana jest budowa osiedla, a także pełna rewitalizacja terenów zielonych, mająca na celu utworzenie parku dostępnego dla całej lokalnej społeczności.

REKLAMA

  • Inpro przeprowadzi metamorfozę terenu przy ul. Głowackiego w Olsztynie. 
  • Trwają prace rozbiórkowe mające na celu wyburzenie nieczynnego basenu. 
  • Inpro jest obecnie na etapie przygotowywania koncepcji budowy. 
  • W ramach inwestycji powstanie osiedle mieszkalne i liczne tereny zielone.  
  • Data rozpoczęcia budowy inwestycji wstępnie ustalona jest na lata 2024-2025.

W Olsztynie przy ulicy Głowackiego aktualnie trwają prace rozbiórkowe, mające na celu likwidację znajdującego się na tym terenie nieczynnego już najstarszego basenu w mieście. Trójmiejski deweloper Inpro przygotowuje teren pod inwestycję. Firma jest obecnie w trakcie opracowywania koncepcji zabudowy nowego miejsca. W ramach projektu planowana jest budowa nowoczesnego osiedla, a także pełna rewitalizacja terenów zielonych, mająca na celu utworzenie parku dostępnego dla całej lokalnej społeczności.

Budowa osiedla i rewitalizacja terenów zielonych

Nasze działanie będzie służyło zmianie tego miejsca na lepsze, tj. bardziej uporządkowane i odpowiadające bieżącym potrzebom. Postanowiliśmy wpisać tę przestrzeń w lokalny krajobraz. Oprócz osiedla mieszkaniowego planujemy także rewitalizację pobliskich terenów zielonych mającą na celu utworzenie parku z ciekawą infrastrukturą. Mamy nadzieję, że cały kompleks odmieni tę przestrzeń, nadając jej nową formę. Patrząc na planowaną ogromną przemianę tego miejsca, zadecydowaliśmy, że projekt będzie nosił wyjątkową nazwę, zwiastującą nadchodzące zmiany: Metamorfoza - mówi Robert Maraszek, wiceprezes zarządu Inpro.

W ramach inwestycji zaplanowano utworzenie trzech budynków mieszkalnych o podwyższonym standardzie. Osiedle zostanie wyposażone w wiele udogodnień zapewniających mieszkańcom wygodę życia codziennego. W budynkach powstaną podziemne hale garażowe z miejscami postojowymi. W obiektach przewidziano także przestrzeń na boxy do przechowywania rzeczy, rowerownie oraz wózkarnie.

Co ważne, w skład koncepcji całego projektu poza samym osiedlem mieszkalnym wchodzi również zaprojektowanie terenu ogólnodostępnego parku, obejmującego nie tylko strefy zielone, ale także m.in.: przyrządy służące do zabawy w ramach placu zabaw, infrastrukturę komunikacyjną wraz z oświetleniem oraz elementy małej architektury.

Zakończenie trwających aktualnie prac rozbiórkowych zaplanowane jest na koniec stycznia 2023 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie