×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Andersia Silver, czyli największy biurowiec w Poznaniu będzie gotowy za trzy lata

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 21 wrz 2022 16:08
Andersia Silver, czyli największy biurowiec w Poznaniu będzie gotowy za trzy lata
Andersia Silver w Poznaniu, fot. mat. inwestora

W ścisłym centrum Poznania przy Placu Andersa powstaje 25-kondygnacyjny budynek Andersia Silver. Będzie to najwyższy w mieście i w regionie biurowiec. Zakończenie budowy jest planowane w połowie 2025 roku.

REKLAMA

  • Andersia Silver, czyli największy budynek biurowy w Wielkopolsce będzie gotowy już za trzy lata.
  • Na 40 tys. mkw. powierzchni obiektu zlokalizowane zostaną lokale biurowe i usługowe.
  • Zaprojektowany przez pracownię Ewy i Stanisława Sipińskich biurowiec będzie jednym z najbardziej przyjaznych środowisku budynków w Poznaniu.
  • Jego budowa ma zostać ukończona w połowie 2025 roku.
  • Inwestorem jest spółka Andersia Retail: joint venture pomiędzy Von der Heyden Group i Miastem Poznań.

Rozpoczęcie realizacji prac naziemnych projektu Andersia Silver to uzupełnienie projektu zabudowy placu Andersa o jego finalny etap. Ten najnowocześniejszy i inteligentny budynek został zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami i rozwiązaniami ESG, co czyni go budynkiem jutra właściwym dla będącego w trakcie przemian świata. Przez ponad ćwierć wieku dążyliśmy do osiągnięcia tego, czym dziś jest miejski pejzaż Poznania: tętniącym życiem, zorientowanym na społeczność miejscem ze strukturą najemców klasy A i wyjątkową szansą dla firm na zajęcie miejsca przy jednej z głównych arterii miasta –mówi Sven von der Heyden.

Biurowiec Andersia Silver będzie miał 25 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne. Jego łączna wysokość wyniesie 116 metrów, dzięki czemu stanie się najwyższym budynkiem w stolicy Wielkopolski. Wewnątrz znajdzie się 40 tys. mkw. powierzchni, na której zlokalizowane zostaną biura i lokale usługowe. Zakończenie budowy jest planowane w połowie 2025 roku.

Zaprojektowany przez pracownię Ewy i Stanisława Sipińskich biurowiec będzie jednym z najbardziej przyjaznych środowisku budynków w Poznaniu, fot. mat. inwestora
Zaprojektowany przez pracownię Ewy i Stanisława Sipińskich biurowiec będzie jednym z najbardziej przyjaznych środowisku budynków w Poznaniu, fot. mat. inwestora

– Andersia Silver to nowoczesny budynek powstający w najlepszej lokalizacji w Poznaniu. Plac Andersa to ścisłe centrum miasta, a przy tym miejsce, w którym znajduje się podstawowe zaplecze biznesowe. Budynek spełni nawet najbardziej wygórowane oczekiwania najemców, oferując wysoki komfort i nowoczesność oraz zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jego ekologiczność potwierdzi m.in. certyfikat LEED na poziomie Gold. Wśród rozwiązań zgodnych z ESG znajdą się m.in. ogniwa fotowoltaiczne na fasadzie obiektu oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych na parkingach. Jestem przekonany, że budynek szybko znajdzie swoich najemców – mówi Anna Trębicka, Director CBRE Polska.

Wysoki komfort

Budynek obsługiwany będzie przez 15 wind z czego dwie przeznaczone będą przede wszystkim pod dostawy. Swoim przyszłym najemcom zaoferuje trzy typy powierzchni, różniących się wielkością, z możliwością łączenia ich wewnętrznymi (powierzchniowymi) klatkami schodowymi. Bezpośrednio z parteru dostępna będzie rowerownia wraz z szatnią, prysznicami, stanowiskami serwisowymi oraz ładowarkami. Na parkingu samochodowym znajdzie się 227 miejsc parkingowych oraz stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Na wysoki komfort użytkowania obiektu wpłynie również specjalna aplikacja budynkowa oraz taras zlokalizowany na 12 kondygnacji, z którego będzie można podziwiać panoramę Poznań.

Generalnym wykonawcą projektu jest PORR S.A., a komercjalizacją biurowca zajmie się firma CBRE.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie