×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Andrzej Kusztelak zaprojektował nową szkołę w Lublinie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 05 paź 2016 10:01
  • Aktualizacja: 05 paź 2016 09:52
Andrzej Kusztelak zaprojektował nową szkołę w Lublinie
fot. UM Lublin

W Lublinie trwają przygotowania do budowy nowej szkoły przy ul. Berylowej. Jej projektantem jest Andrzej Kusztelak z Pracownii Projektowej PION.

REKLAMA

- Projektant przekazał już gotowy projekt budynku szkoły przy ul. Berylowej do Wydziału Inwestycji i Remontów. Obecnie uzupełniamy i sprawdzamy dokumentacje, wprowadzane są ostatnie poprawki techniczne do projektu. Wystąpiliśmy już o wydanie pozwolenia na budowę, czekamy na decyzję w tej sprawie. Następnym krokiem będzie przygotowanie dokumentacji przetargowej i rozpoczęcie samej procedury - mówi nam Beata Krzyżanowska, Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Lublin.

W skład nowego kompleksu wejdą szkoła podstawowa z salą gimnastyczną, przedszkole oraz dom kultury. Placówka pomieści 150 dzieci w wieku przedszkolnym, 600 uczniów w szkole podstawowej oraz lokale dla potrzeb domu kultury. Planowany czteropiętrowy budynek będzie stanowił jedną bryłę z osobnymi wejściami dla każdej z jednostek. W kompleksie znajdować się będzie miejsce dla zespołu jadalno-kuchennego, obsługującego placówki oświatowe. W budynku powstanie także hala sportowa i sala widowiskowa. W pobliżu zaplanowano również plac zabaw dla dzieci najmłodszych.

Szacunkowy koszt tej inwestycji to ok 40-45 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie