×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Apartamentowa perełka w Puszczy Białowieskiej

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 26 lut 2018 13:25
Apartamentowa perełka w Puszczy Białowieskiej
Enklawa Białowieska, wizualizacja

Enklawa Białowieska, inwestycja firmy Sova Invest to nie tylko doskonałe miejsce na wypoczynek, w jednej z najbardziej urokliwych części Polski, ale również doskonała lokata kapitału dla inwestorów.

REKLAMA

Polski rynek produktów inwestycyjnych na rynku nieruchomości dynamicznie się rozwija. Od kilku lat można zauważyć coraz większe zainteresowanie inwestorów segmentem eleganckich apartamentów, które łączą funkcje apartamentu wakacyjnego dla siebie ze sposobem na uzyskanie najatrakcyjniejszej stopy zwrotu na rynku nieruchomości.

Aktywność deweloperów tego typu inwestycji koncentruje się na turystycznych miejscowościach nadmorskich i górskich, a także, choć w mniejszym stopniu, na Pojezierzu Mazurskim. Polska Wschodnia, dotychczas turystycznie niedoinwestowana, staje się za sprawą dotacji unijnych i determinacji lokalnych działaczy, atrakcyjnym kierunkiem wypoczynku na łonie natury dla rodzin oraz klientów MICE (Meetings, Incentives, Conferences, Exhibitions). Stąd inicjatywa firmy Sova Invest, która wychodząc naprzeciw wzrastającemu zainteresowaniu regionem stworzyła i realizuje projekt kompleksu mieszkaniowo-apartamentowego z całorocznym zapleczem wypoczynkowym i rekreacyjnym o nazwie Enklawa Białowieska.

Niepowtarzalna lokalizacja

Osiedle Enklawa Białowieska zlokalizowane jest w miejscowości Nieznany Bór, tuż obok niewielkiego, malowniczego miasta Hajnówka. Osoby ceniące walory natury nie mogą wymarzyć sobie lepszego miejsca na pobyt. Świeże powietrze, zielona okolica, liczne atrakcje sprawiają, że Puszcza Białowieska to świetne miejsce do wypoczynku lub zamieszkania na dłużej dla pasjonatów przyrody czy sportu. Położona 4 km od polsko-białoruskiej granicy Białowieża, to znana turystyczna miejscowość. Popularność zawdzięcza Puszczy Białowieskiej oraz Białowieskiemu Parkowi Narodowemu, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Puszcza Białowieska słynie również z największej na świecie populacji żubrów żyjących w stanie wolnym, szlaków rowerowych, niezliczonych gatunków fauny i flory, a przede wszystkim są to „zielone płuca” Polski. Nic dziwnego, że tak atrakcyjna lokalizacja przyciąga coraz więcej zmęczonych smogiem turystów, a zarazem potencjalnych inwestorów. Białowieża, stała się w wyniku wielu inwestycji infrastrukturalnych doskonale skomunikowana, a od Warszawy dzieli ją zaledwie 240 kilometrów. Najbliższym dużym miastem jest Białystok, przez który przebiega europejska trasa Via Baltica. Dzięki trasie S8, która zostanie oddana do użytku w 2018 roku dojazd z Warszawy zajmie 2,5 godziny.

Atrakcyjna lokata kapitału

Doskonała lokalizacja to nie jedyne atuty Enklawy Białowieskiej. Projekt kompleksu zakłada w pierwszej kolejności powstanie strefy Residence oraz części rekreacyjnej. Następnie centrum konferencyjnego ze SPA oraz aparthotelu. Całość za sprawą synergicznego działania zapewni unikalny dla tego regionu komfort i bliskość natury dla turystów i inwestorów. Pierwszy, realizowany i będący obecnie w sprzedaży etap, zakłada powstanie trzech budynków apartamentowych. Równolegle w roku 2018 będzie prowadzona budowa pierwszego etapu Rodzinnego Parku Rekreacyjnego, składającego się z parku linowego, placu zabaw, sport-baru, a w roku następnym stawu kąpieliskowego z leśnym SPA, plaży i boisk sportowych. W centralnej części Enklawy powstanie park sensoryczny, gdzie będzie można poznawać naturę wszystkimi zmysłami.

Enklawa Białowieska jest inwestycją dedykowaną dla osób, które chcą ulokować pieniądze w nieruchomości najwyższej klasy, z której będą mogli korzystać, a zarazem czerpać zyski. Eksperci przewidują, że po ukończeniu całego kompleksu wartość nieruchomości może wzrosnąć o 25-30 proc. Inwestorzy Enklawy Białowieskiej będą zatem zarabiać podwójnie korzystając na wzroście wartości lokali oraz z ich wynajmu. W strefie Residence dostępnych będzie 80 apartamentów jedno, dwu i trzypokojowych. Wizytówką budynków będzie eleganckie lobby, zaaranżowane z użyciem materiałów wysokiej klasy a także, oddające ducha miejsca, elementy dekoracyjne. Do dyspozycji właścicieli i gości każdego budynku będzie strefa SPA składająca się z sauny i jacuzzi.

Sąsiedztwo puszczy zobowiązuje

Każdy budynek apartamentowy wyposażony będzie w energooszczędne urządzenia. Zamiast tradycyjnych kotłowni emitujących spaliny i dwutlenek węgla wykorzystano ekologiczne, gruntowe pompy ciepła. Dzięki temu deweloper chroni przyrodę, a właściciele będą mieć niższe koszty utrzymania mieszkań. Indywidualna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, system chłodzenia pasywnego, ogrzewanie podłogowe z indywidualną regulacją, instalacja elektryczna przystosowana do podłączenia systemu Smart Dom - to tylko niektóre udogodnienia zastosowane z myślą o komforcie i ochronie środowiska naturalnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie