×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Architekci CDF dla Poznania

  • Autor: Property Design
  • 09 sty 2014 11:11
  • Aktualizacja: 09 sty 2014 11:29
Architekci CDF dla Poznania

CDF Architekci opracowali dla spółki Polma Real Estate założenia architektoniczne centrum biurowo-apartamentowego w Poznaniu. Inwestycję zaplanowano do realizacji na nieruchomości w rejonie ulic Krysiewicza i Ogrodowej.

REKLAMA

W ramach przedsięwzięcia przewidziano budowę obiektu o powierzchni ok. 4,8 tys. mkw. Budynek powstanie w miejscu dawnej kamienicy ze schyłku XIX wieku. Budynek wzniesiono w stylu neorenesansowym, z boniowaniem strefy przyziemia, bogatym detalem naczółków okiennych, pasów międzykondygnacyjnych, gzymsów oraz balustrad balkonów. Narożnik zaakcentowano wykuszem w kształcie wycinka ośmioboku, niegdyś zwieńczonego hełmem. Budynek przykrywał dach skośny, z wysuniętym okapem zdobionym kasetonową podbitką.

W 2011 roku, z uwagi na zły stan techniczny budynku, zapadła decyzja o jego rozbiórce.

Projekt przewiduje wierną rekonstrukcję elewacji zabytkowego budynku, uwzględniając konieczne zmiany w strefie przyziemia, wynikające z wprowadzenia nowych funkcji – handlowej w parterze oraz parkingu na kondygnacjach podziemnych. Nowe skrzydło budynku, wzdłuż ulicy Krysiewicza, stanowi stylistyczną kontynuację dawnej zabudowy o identycznym detalu i artykulacji otworów okiennych.

W parterze budynku rozmieszczono punkty usługowe i handlowe, dostępne bezpośrednio z ulicy. Piętra budynku przeznaczono na wysokiej klasy lokale biurowe w układzie typu open-space lub korytarzowym. Poddasze zajmują luksusowe apartamenty z przestronnymi tarasami. Pomieszczenia techniczne oraz dwupoziomowy parking usytuowano w kondygnacjach podziemnych.

CDF Architekci posiadają doświadczenie w projektowaniu budynków biurowych, jak i wymyslili koncepcję Ratusza Marszałkowskiego w Krakowie, a w Warszawie Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie