×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Architektura dla najmłodszych

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 maj 2014 15:17
Architektura dla najmłodszych
Warszataty Archikids

W ramach Mini Festu, cyklicznie organizowanego z okazji Dnia Dziecka, swoją inaugurację będzie miał projekt dedykowany najmłodszym miłośnikom architektury - Archikids. To pierwsza śląska edycja imprezy, która ma na celu promowanie architektury i sztuki wśród dzieci poprzez warsztaty.

REKLAMA

Głównym organizatorem imprezy jest Fundacja Nowy Nikiszowiec. Do współpracy zaproszono młodych śląskich architektów oraz partnerów - firmy, w tym m.in. Fortress SA. Warsztaty rodzinne pod okiem architektów odbędą się 31 maja br. w Katowicach, na Nikiszowcu.

W ramach wydarzenia Mini Fest, nastąpi inauguracja projektu Archikids, dedykowanego najmłodszym miłośnikom architektury. To pierwsza edycja imprezy, która ma celu promowanie architektury i sztuki wśród dzieci.

Archikids to szereg warsztatów dla dzieci (docelowo w wieku 5-12 lat), które łączy temat - architektura. Organizatorzy zaplanowali przygotowanie podstawy olbrzymiej makiety miasta, którą w trakcie trwania imprezy dzieci będą uzupełniać o własnoręcznie wykonane elementy. Docelowo powstanie nowy model miasta.

Pod czujnym okiem wolontariuszy i młodych architektów jako prowadzących, dzieci będą tworzyły wszelkiego rodzaju budynki, parki, drogi, place zabaw, stacje kolejowe, oczyszczalnie ścieków i wszystko to, co w oczach dzieci będzie niezbędne do stworzenia idealnego miasta. W tym celu w ruch pójdą tektury, pudełka, wykładziny, folie, tuby, rurki, mazaki, farby. Dzieci przygotowanymi przez siebie modelami uzupełnią pustą przestrzeń głównej makiety i pod koniec dnia stworzony zostanie model idealnego miasta: barwnego, różnorodnego, wesołego, a ograniczonego jedynie wyobraźnią najmłodszych.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Nowy Nikiszowiec oraz grupa śląskich pracowni architektonicznych, jak: TTAT, MUS ARCHITECTS, SXL, PRO STO, BAAR oraz ATC. Do współpracy zaproszono również przedstawicieli świata biznesu - firmy, w tym m.in. Fortress S.A.

Warsztaty Archikids odbędą się 31 maja br. w Katowicach, na Nikiszowcu, na terenie przy lodowisku Jantor, w godzinach od 10:00 do 20:00. Wstęp wolny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie