×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Architektura Małopolski i Śląska

  • Autor: SARP
  • 28 kwi 2014 09:19
fot. Fotolia

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego razem z krakowskim i katowickim oddziałem SARP zaprasza na wyjątkową wystawę - Architektura Małopolski i Śląska. Dziesięć lat Polski w Unii Europejskiej.

REKLAMA

Małopolskę i Śląsk łączy silna więź, której wyrazem jest między innymi wspólna Strategia Rozwoju Polski Południowej do roku 2020, przyjęta przez Rząd RP z inicjatywy samorządów obu województw. W ramach obchodów 10 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej SARP chciałby zaprezentować najciekawsze, naszym zdaniem, obiekty architektoniczne z Małopolski i Śląska zbudowane w ciągu ostatniej dekady dzięki funduszom unijnym i środkom własnym samorządów województw.

Większość z przykładów powstała w wyniku konkursów realizowanych przy współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Prezentowane obiekty, stanowiące przykłady o wysokich walorach architektonicznych, pokazują jak wielkie zmiany dokonały się w przestrzeni publicznej.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek, 1 maja 2014, o godzinie 18:00 na Rynku Głównym w Krakowie (wystawa będzie znajdować się obok kościoła św. Wojciecha).

Wystawa powstała przy współpracy SARP Oddział Kraków i SARP Oddział Katowice. Organizatorem wystawy na Rynku Głównym w Krakowie jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie