Architektura, nieruchomości, przestrzeń publiczna - to wszystko na EEC 2017Propertydesign.pl - 10-01-2017 16:08


Czym jest prawdziwa rewitalizacja? Jak inwestorzy zmieniają oblicze polskich miast? Jak mądrze zarządzać przestrzenią z myślą o ludziach? Jaka jest rola kreatywnych architektów i urbanistów? O rewitalizacji, przestrzeni publicznej i dobrej architekturze porozmawiamy na tegorocznym Europejskim Kongresie Gospodarczym (EEC).

IX Europejski Kongres Gospodarczy (10-12 maja 2017, Katowice) podejmie tematy najważniejsze z punktu widzenia przyszłości Europy, rewolucyjnych wyzwań w przemyśle i na rynku pracy oraz dynamicznych zmian w geopolitycznym otoczeniu europejskiej gospodarki.

Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) w Katowicach od 2009 roku gromadzi reprezentantów biznesu, prezesów czołowych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne oraz polityków i ekspertów z kraju, Europy i świata.

Skala i renoma tego wydarzenia (w ubiegłorocznym spotkaniu wzięło udział ponad 8 tys. gości) to pozytywna presja na organizatorów, którzy nie tylko rozwijają formułę trzydniowego wydarzenia, ale muszą zadbać o jakość merytoryczną i aktualność ponad stu debat i spotkań.

- Zakres tematyczny to żywy, reagujący z rzeczywistością obszar problemów i dylematów - podkreśla Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator EEC. - Kongres jest wydarzeniem poprzez które, wraz z naszymi gośćmi i partnerami nie tylko odpowiadamy na to, co się dzieje, ale wskazujemy zjawiska i trendy, które zaczynają kształtować naszą przyszłość.

Podczas konferencji nie zabraknie również tematów dotyczących rynku nieruchomości komercyjnych, zagadnień związanych z przestrzenią publiczną, architekturą i rewitalizacją. Jednym z ważnych tematów, poruszonych na EEC, będzie tematyka dotycząca rewitalizacji. Porozmawiamy o mądrym zarządzaniu przestrzenią z myślą o ludziach, czyli o roli kreatywnych architektów i urbanistów, a także roli konserwatora zabytków. Dyskutować będziemy również o udanej rewitalizacji w praktyce.

Przeczytaj więcej: O Europejskim Kongresie Gospodarczym