×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Architektura Warszawy w projektach

  • Autor: Centrum Łowicka
  • 26 maj 2014 13:04
Architektura Warszawy w projektach
fot. Centrum Łowicka

„Plany na przyszłość” to od lat jedyny przegląd projektów, inwestycji i planów pokazujący wizję Warszawy i kierunki rozwoju przestrzennego miasta i aglomeracji w najbliższej przyszłości.

REKLAMA

Są to obiekty użyteczności publicznej, osiedla mieszkaniowe, plany zagospodarowania przestrzennego, rewitalizacje starych budynków, domy jednorodzinne, projekty koncepcyjne, prace konkursowe oraz dyplomy studenckie.

Ponadto prezentowane są makiety, animacje oraz filmy z cyklu „Wnętrze architekta”, zrealizowane przez Centrum Łowicka o wybitnych warszawskich architektach (Stefanie Kuryłowiczu, Magdalenie Staniszkis, Marku Budzyńskim, pracowniach WWAA i Jems). W ciągu 18. edycji wystawy pokazano ponad 1750 warszawskich inwestycji.

W tym roku w 6. działach pokazanych zostanie 130 projektów z 65. pracowni. Będzie można zobaczyć m.in. biurowce przy zbiegu Grzybowskiej i Jana Pawła, przy Rondzie Daszyńskiego, projekt rewitalizacji Koszyków wraz z budynkami biurowymi, wyniki konkursu na nową koncepcję Rotundy i jej otoczenia, budynek mieszkalny na terenie Soho na Pradze, propozycje studentów wydziału architektury. A także Europan Polska 2012, czyli nagrodzone prace międzynarodowego konkursu dla młodych architektów na temat miasta adaptującego się do zmian na przykładzie osiedla „Za Żelazną Bramą”.

W trakcie wystawy odbędą się warsztaty Akademii Małego Architekta (24 maja, sobota, godz.11.00, 13.00, 15.00) dla dzieci wraz z opiekunami, poświęcone miejskim detalom.

Wystawie towarzyszy katalog w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej. Wystawę objęła honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

19. edycja wystawy „PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ. Architektura Warszawy w projektach”. 22 maja – 12 czerwca, codziennie w godz. 10.00 - 20.00. Miejsce ekspozycji - Biblioteka Uniwersytecka, ul. Dobra 56/66. Organizator – Centrum ŁOWICKA.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie