×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Architektura XXI wieku. Wysoki poziom na Mokotowie

  • Autor: Muzeum Historyczne m.st. Warszawy
  • 22 kwi 2014 16:16
Architektura XXI wieku. Wysoki poziom na Mokotowie
fot. Fotolia

Muzeum Historyczne m.st. Warszawy zaprasza na serię spacerów po architekturze najnowszej. W zasięgu tego spaceru znajdują się wyjątkowe budynki jednej z najlepszych polskich pracowni – JEMS Architekci.

REKLAMA

W czasie spotkań będzie można zobaczyć budynki i dzielnice powstałe lub przeobrażone w ostatnich kilkunastu latach – i te wybitne, i te bardziej zwyczajne. Spacery będą okazją do podsumowania dorobku architektonicznego naszych czasów, nowego spojrzenia na to, co powstało na naszych oczach. Czy potrafimy spojrzeć na nowoczesną Warszawę z dystansem? Czy są tu budynki na miarę XXI w.? Które z nich przetrwają próbę czasu?

W zasięgu krótkiego spaceru znajdują się trzy wyjątkowe budynki jednej z najlepszych polskich pracowni – JEMS Architekci. Pierwszy to własna siedziba JEMS-ów, drugi to budynek koncernu medialnego Agora, trzeci, znacznie mniej znany, to biurowiec Polpharmy kryjący spektakularne wnętrza i kolekcję sztuki.

Spacer odbędzie się 7 maja 2014 r. Poprowadzi go Grzegorz Piątek, krytyk architektury i kurator. Więcej informacji na www.mhw.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie