×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

ArKuS z galerią Marcredo Center Zawiercie

  • Autor: Property Design
  • 14 sty 2014 10:15
  • Aktualizacja: 14 sty 2014 10:22
ArKuS z galerią Marcredo Center Zawiercie

W Zawierciu powstanie pierwsza w tym mieście galeria handlowa Marcredo Center Zawiercie o powierzchni najmu 20 000 mkw. Projekt galerii wykonała pracownia ArKuS Biuro Projektowo- Doradcze, Marek Gachowski z Gliwic. Inwestorem jest spółka Elbfonds Development. Otwarcie jest planowane na I kwartał 2015 roku.

REKLAMA

Galeria Marcredo Zawiercie została zlokalizowana na działce przy ulicy Wojska Polskiego w Zawierciu przy drodze łączącej Zawiercie – Poręba.

Galeria Marcredo w Zawierciu to obiekt jednokondygnacyjny o układzie klasycznej galerii z wewnętrznym pasażem w formie pętli.  Obiekt zaprojektowano z zastosowaniem nowoczesnych materiałów- szczególnie w zakresie formowania elewacji obiektu. Zastosowano bowiem na nich płyty warstwowe w kolorze grafitowym jako podstawowy materiał oraz płyty prasowane z wełny mineralnej o fakturze i kolorze drewna egzotycznego dla zaakcentowania strefy wejściowej i wprowadzenia akcentów kolorystycznych na pozostałej części elewacji. W układzie pasaży wewnętrznych dominuje główne atrium z okazałym świetlikiem.  Pasaże i atrium będą miały atrakcyjną posadzkę i sufity podwieszone z atrakcyjnym systemie oświetleniowym.

marcredo Center Zawiercie spełnia podstawowe wymagania odnośnie ekologii i ochrony środowiska, które wynikają z obowiązujących przepisów w odniesieniu do projektowania, budowania oraz użytkowania obiektów handlowych, ale nie posiada certyfikatów takich jak LEED, BREEM, DGNB.

Dla klientów zaprojektowano miejsca parkingowe przed obiektem, jak i pod częścią obiektu. Na obrzeżach działki zaprojektowano zespoły zieleni.

Lokalizację Galerii akcentuje wysoki pylon reklamowy. Od strony ulicy Wojska Polskiego – głównej drogi dojazdowej do Zawiercia – zaplanowano na fasadzie obiektu trzy zespoły reklam.

Najbliższe galerie są w Częstochowie i Czeladzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie