REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Art déco według pracowni KD Kozikowski Design. Oto Grano Residence

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 14 gru 2017 10:17
Art déco według pracowni KD Kozikowski Design. Oto Grano Residence
Grano Residence, fot. Dekpol

136 pokoi hotelowych, 141 lokali mieszkalnych oraz 9 lokali usługowych - tak w dużym skrócie będzie prezentować się Grano Residence, najnowsza inwestycja spółki Dekpol w Gdańsku. Deweloper otrzymał właśnie ostateczną decyzję pozwolenia na budowę. Projekt budynków powstał w pracowni KD Kozikowski Design.


REKLAMA

Inwestycja powstaje w samym centrum historycznego Gdańska, przy ul. Pszennej, Chmielnej i Żytniej. Projekt zakłada realizację zespołu dwóch budynków mieszkalnego i usługowego - w tym hotel w systemie condo.

W Grano Residence powstanie 141 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 6 tys. mkw., 136 pokoi hotelowych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 3,8 tys. mkw. oraz dziewięć lokali usługowych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 1,7 tys. mkw.

Grano, czyli po włosku pszenica, była jednym z najbardziej rozchwytywanych towarów - tak firma tłumaczy inspiracje widoczne nie tylko w nazwie inwestycji. Pszenica znalazła również odzwierciedlenie w logo inwestycji, która utrzymana będzie w stylu art déco, podobnie jak wystrój apartamentów. Projekt budynków powstał w pracowni KD Kozikowski Design.

Szacowana wartość przychodów uzyskanych przez Dekpol z realizacji inwestycji wynosi ok. 157 mln zł netto.

Jak informuje Dekpol, oddanie pierwszych lokali, jak i realizacja całej inwestycji zostanie zakończona w drugim kwartale 2020 roku.

Grano Residence będzie kolejnym przedsięwzięciem komercyjnym firmy na terenie Gdańska. Zrealizowany przez Dekpol  Hotel Number One, w ramach kompleksu Nowa Motława – od kilku miesięcy znajduje się na celowniku inwestorów poszukujących sposobów na bezpieczną lokatę kapitału lub na stały zysk.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie