REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Artystyczne podwórko powstanie w Łodzi

  • Autor: UM Łódź
  • 23 paź 2017 10:13
Artystyczne podwórko powstanie w Łodzi
fot. PTWP / AL

W przyszłym roku podwórko przy ul. Więckowskiego 4 w Łodzi zmieni się w dzieło sztuki. Wybitny polski artysta Wojciech Siudmak ozdobi elewację kamienicy motywem z obrazu swojego autorstwa "Narodziny Dnia".

REKLAMA

Kompozycja artystyczna ozdobi trzy ściany kamienicy od strony podwórka. To projekt innowacyjny na skale światową, trwały i wykonany z barwnych płytek ceramicznych. Jak wspomina, autor i pomysłodawca projektu Wojciech Siudmak, chciałby, aby ludzie tu mogli poczuć radosną i pozytywną atmosferę.

Wiceprezydent Krzysztof Piątkowski zapowiada, że w połączeniu z Pasażem Róży jest to początek wielkiego szlaku artystycznych podwórek w Łodzi.

Zdobienie podziwiać można będzie wiosną 2018 r. Wizualizacje projektu pojawiły się na budynku, a ich prezentacji towarzyszyła oprawa muzyczna zapowiadająca nastrój, który wkrótce zagościć ma przy ul. Więckowskiego 4. Aktualnie trwają prace kończące renowację kamienicy, która wykonana została w ramach projektu Miasto Kamienic - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie