REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Artystyczne podwórko Wojciecha Siudmaka czeka na start

  • Autor: UM Łódź
  • 18 cze 2018 15:40
Artystyczne podwórko Wojciecha Siudmaka czeka na start
fot. UM Łódź

Jeszcze tego lata łodzianie będą mogli zobaczyć namalowany specjalnie dla Łodzi obraz „Narodziny Dnia” autorstwa Wojciecha Siudmaka w podwórku przy ul. Więckowskiego 4. Znakomite dzieło przeniesione zostało na ceramiczne płyty, które przymocowywane są do fasady budynku i zmieniają oblicze tego miejsca.

REKLAMA

Kompozycja artystyczna ozdobi trzy ściany kamienicy od strony podwórka. Pierwsze płyty ceramiczne o wysokości 2 metrów i szerokości metra zainstalowane zostały na specjalnie wykonanym metalowym stelażu na jednej ze ścian. Wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski nie zdradza, kiedy całe dzieło będzie gotowe, ale zapewnia, że już wkrótce łodzianie będą mogli cieszyć się pięknym obrazem i kolejnym wyjątkowym podwórkiem w centrum miasta.  

Pomysłodawca projektu, wybitny polski artysta Wojciech Siudmak wyraził nadzieję, że jego obraz będzie pozytywnym przejawem w przestrzeni miasta, a odwiedzający podwórko łodzianie zwrócą uwagę nie tylko na dekoracyjną stronę instalacji, ale także stronę duchową oraz filozoficzno-bajkową, która dostarczy energii na co dzień.

Wykonanie tego typu instalacji to przedsięwzięcie wyjątkowe na skale światową. Projekt jest trwały i odporny na warunki atmosferyczne, a konstrukcja ma szansę przetrwać nawet kilkaset lat. Montaż przygotuje firma Am-For, kafle są dziełem zakładu Tubądzin.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie