×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Artystyczny odpoczynek na Łące Leśmiana

  • Autor: UM Warszawa
  • 05 lip 2018 09:38
fot. pixabay.com

Ruszyła druga edycja „Łąki Leśmiana”, czyli plenerowej instalacji inspirowanej wierszem „Łąka" autorstwa Bolesława Leśmiana. Składa się na nią cykl wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych na zielonym skwerze przy Muzeum POLIN.

REKLAMA

„Łąka Leśmiana” to miejsce, gdzie można odpocząć, posłuchać poezji, potańczyć na dancingu przy muzyce na żywo, zobaczyć film, wziąć udział w warsztatach literacko-plastycznych czy zajęciach z jogi.

Letni odpoczynek wśród zieleni, kwiatów i ziół, umilą spotkania klubu czytelniczego z zaproszonymi gośćmi, które poprowadzi krytyk i pisarz Piotr Paziński,  a muranowską Łąkę odwiedzą również Klub Komediowy i Klancyk, którzy zaprezentują spektakle improwizowane (23 lipca, 13 sierpnia).

W wybrane wieczory odbędą się plenerowe dancingi przy muzyce na żywo (7 lipca i 18 sierpnia, godz. 20:00). W lipcu muzykę tradycyjną o wspólnych polskich i żydowskich korzeniach zagra Kapeli Niwińskich "Czas Wesela”, a w sierpniu do tanga zaprosi nas SawarS Tango Orquesta.

Zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu to idealny sposób na poprawę zdrowia i dobre samopoczucie. W każdy wtorek – zajęcia ruchowe dla seniorów, a środę – joga dla wszystkich!

Organizatorzy przygotowali także warsztaty literacko-plastyczne dla rodziców i opiekunów z dziećmi. Bajkowy świat  pełen niespodzianek i zagadek ukrytych w tekstach poetów Tuwima i Brzechwy najmłodsi będą odkrywać w niedzielę 26 sierpnia o godz. 11.00.

Za projekt i wykonanie instalacji Łąka Leśmiana odpowiedzialne są: Barbara Motylińska i Magdalena Motylińska (Magdalena Motylińska Pracownia Projektowa). Łąkę tworzy drewniany podest z hamakami, pod którymi będą pachnieć kwiaty. Z wbudowanych głośników popłyną dźwięki prawdziwej łąki, przygotowane przez reżysera dźwięku Bartłomieja Woźniaka. Odwiedzający instalację będą mogli przysiąść na drewnianych ławkach i przeczytać wybrane wiersze Bolesława Leśmiana z tomu "Łąka" z 1920 roku. Wiersze będą również dostępne również w j. angielskim. Na gości czekają leżaki i koce.

W tym roku Łąka kolorowo rozkwitnie dzięki współpracy Muzeum POLIN oraz Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, które zorganizowało bogaty program kulturalno-rekreacyjny.

Łąka Leśmiana będzie dostępna do końca sierpnia między godz. 8.00 a 22.00.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie