×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Atrakcyjny szlak spacerowy nad Brdą w Bydgoszczy już po rewitalizacji

  • Autor: PAP
  • 28 maj 2023 16:45
Atrakcyjny szlak spacerowy nad Brdą w Bydgoszczy już po rewitalizacji
W Bydgoszczy od lat sukcesywnie są remontowane i zagospodarowane kolejne odcinki terenów w bezpośrednim sąsiedztwie Brdy. fot. Shutterstock / Tomasz Guzowski

Od lat w mieście sukcesywnie są remontowane i zagospodarowane kolejne odcinki terenów w bezpośrednim sąsiedztwie Brdy. Właśnie zakończono rewitalizację kolejnego odcinka.

REKLAMA

  • Kolejny odcinek bulwarów nad Brdą w Bydgoszczy, stanowiących jeden z najatrakcyjniejszych szlaków spacerowych w mieście, został zrewitalizowany.
  • Gruntowną przebudowę przeszedł fragment nabrzeża od Mostu Bernardyńskiego do ul. Uroczej.
  • Pod mostem powstała wspólna ścieżka dla pieszych i rowerzystów. Przy dawnej przystani wioślarskiej zbudowano szerszą kładkę.
  • Na bulwarze zamontowano nowe ławki i oświetlenie.
  • Inwestycja kosztowała 8,4 mln zł.

Od lat w mieście sukcesywnie są remontowane i zagospodarowane kolejne odcinki terenów w bezpośrednim sąsiedztwie Brdy. Ten nowo zrewitalizowany rozciąga się od Mostu Bernardyńskiego do ul. Uroczej w śródmieściu. To zadanie jako jeden z priorytetów wskazywali bydgoszczanie w spotkań i konsultacji.

Pod mostem powstała wspólna ścieżka dla pieszych i rowerzystów. Przy dawnej przystani wioślarskiej zbudowano szerszą kładkę. Droga rowerowa pomiędzy kładką i ul. Uroczą została rozdzielona od bulwaru pasem zieleni. W ramach przedsięwzięcia powstało miejsce do cumowania małych jednostek na wysokości szpitala zakaźnego, parking dla rowerów oraz taras widokowy. Zasadzono też drzewa, krzewy i rośliny ozdobne.

Na bulwarze zamontowano nowe ławki i oświetlenie. Jeszcze na etapie prac nad projektem uwzględniono połączenie nowej infrastruktury z planami pobliskiego Ronda Jagiellonów. Zarząd dróg projekt przebudowy bulwarów konsultował z działającą w mieście Radą ds. Estetyki i środowiskiem rowerzystów.

Inwestycja kosztowała 8,4 mln zł, z czego 4,7 mln zł stanowiło dofinansowanie unijne.

Następnym odcinkiem bulwarów, który przejdzie rewitalizację będzie fragment od ul. Krakowskiej do ul. Żabiej. (PAP)

autor: Jerzy Rausz

rau/ jann/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie