Atrium rozbłyśnie w nowej odsłoniePropertydesign.pl - 19-10-2016 08:56


Biurowiec Atrium IBC położony w centrum Warszawy przechodzi obecnie modernizację mającą na celu podniesienie jego atrakcyjności. Prace dotyczą wnętrza budynku oraz elewacji. Ich efektem będzie odświeżenie projektu oraz nadanie mu nowoczesnego i eleganckiego charakteru.

Remont właśnie się rozpoczął i potrwa ok. cztery miesiące. Zakończenie prac zapanowano na pierwszy kwartał 2017 roku.

Prace modernizacyjne są prowadzone z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów, w tym szkła i płyt ceramicznych, dzięki którym budynek odmieni swój charakter. Powstanie nowa recepcja, doświetlona, z wyeksponowanymi logami najemców. Nowego charakteru nabierze także elewacja, która zyska dodatkowe oświetlenie i elementy dekoracyjne w formie siatki ze stali nierdzewnej.

- Wierzymy, że planowane zmiany, a w konsekwencji odświeżony wygląd budynku, pozytywnie wpłyną na poprawę jakości warunków, w jakich pracują nasi najemcy. Bardzo dobra lokalizacja biurowca w połączeniu z nowym designem zwiększy jego atrakcyjność zarówno dla obecnych jak i przyszłych najemców - mówi Agnieszka Sławomirska-Chmarzyńska, zarządca nieruchomości i project manager projektu modernizacyjnego w Savills.

Atrium International Business Center to budynek biurowy, położony w obrębie Centralnego Obszaru Biznesu w Warszawie przy Alei Jana Pawła II 23. Dysponuje on 12 tys. mkw. powierzchni biurowej.

 Oferuje biura o wysokości 2,85 m., nowoczesny system klimatyzacji, okablowanie strukturalne, całodobową ochronę i podziemny parking zarówno dla najemców oraz gości. Wśród najemców Atrium znajdują się między innymi Thomson Reuters, Matexi, DAGO Centrum oraz Restauracja Bombaj Masala. 

Architektem modernizacji jest firma Spaceplan. Wykonawcą z kolei jest Tetris By Neoświat.