REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Auchan Swadzim podładuje samochody elektryczne

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 29 sie 2018 14:08
Auchan Swadzim podładuje samochody elektryczne

Kierowcy samochodów elektrycznych podróżujący przez województwo wielkopolskie mogą już korzystać z ładowarki samochodów elektrycznych, zainstalowanej przy Centrum Handlowym Auchan Swadzim koło Poznania. Urządzenie należące do GreenWay, największej w Polsce sieci ładowania, jest dostępne dla zmotoryzowanych przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

REKLAMA

Centrum Handlowe Auchan Swadzim jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców Poznania i okolic, a ze względu na to, że mieści się przy trasach dojazdowych prowadzących przez Wielkopolskę do zachodniej granicy Polski oraz na północ, w kierunku Koszalina, jest dogodnym przystankiem dla podróżujących. Na terenie centrum handlowego zmotoryzowani mogą korzystać z parkingu oferującego około 3 tysiące miejsc, myjni samochodowej, stacji benzynowej oraz stacji obsługi pojazdów Norauto. Od końca lipca odwiedzający Centrum Handlowe Auchan Swadzim mogą również korzystać z szybkiej ładowarki samochodów elektrycznych, działającej w sieci GreenWay.

Ładowarka Delta umożliwia równoczesne ładowanie trzech pojazdów: dwóch prądem stałym (DC) oraz jednego zmiennym (AC). Urządzenie umożliwia ładowanie wszystkich pojazdów elektrycznych zgodnych ze standardami: CHAdeMO, CCS oraz AC Type-2, czyli praktycznie wszystkich marek samochodów elektrycznych dostępnych na rynku. Korzystanie ładowarki jest możliwe po zarejestrowaniu się na stronie internetowej www.greenwaypolska.pl. Do końca sierpnia 2018 roku ładowanie pojazdu będzie bezpłatne. Od 1 września operator będzie pobierał opłaty zgodne z cennikiem dostępnym na stronie.

Ładowanie baterii 20-40 kWh na stacji zainstalowanej w Swadzimiu zajmuje maksymalnie 40 minut. W tym czasie kierowcy mogą zrobić zakupy w jednym z około 50 sklepów galerii handlowej, skorzystać z oferty punktów usługowych lub też odpocząć i zjeść posiłek w strefie restauracyjnej.

Ładowarka przy Centrum Handlowym Auchan Swadzim należy do sieci GreenWay. Stacje tej sieci mieszczą się w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych i umożliwią swobodne podróżowanie samochodem elektrycznym po całym kraju. Do końca 2020 roku na terenie Polski w ramach sieci ma działać blisko 200 punków ładowania. Obecnie sieć Greenway posiada ponad 60 stacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie