×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Avenida przybrała nowe barwy

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 19 lis 2018 13:15
  • Aktualizacja: 19 lis 2018 13:16
Avenida przybrała nowe barwy
fot. mat. pras.

Terapeuci uważają, że kolor fioletowy ma moc wyciszenia, ukojenia i łagodzenia stresu. Mówi się również, że jest to barwa osób wrażliwych i wyjątkowych. 17 listopada, czyli w Międzynarodowy Dzień Wcześniaka Avenida Poznań solidaryzując się z Małymi Wielkimi Wojownikami zaświeciła na fioletowo. Akcja organizowana przez Fundację Laboratorium Marzeń odbyła się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

REKLAMA

Walka z rakiem piersi kojarzona jest z kolorem różowym, a niebieski symbolizuje solidarność z autyzmem. Barwa fioletowa natomiast została uznana kolorem dzieci przedwcześnie urodzonych. Właśnie z myślą o nich 17 listopada, czyli w Międzynarodowy Dzień Wcześniaka Avenida Poznań przyłączyła się do obchodów święta i zaświeciła na fioletowo, przyczyniając się do rozświetlenia Poznania w ramach solidarności z najmłodszymi.

- Światowy Dzień Wcześniaka to doskonała okazja, aby podnieść świadomość społeczeństwa zwracając uwagę na potrzeby i problemy dzieci przedwcześnie urodzonych. Dlatego chętnie włączyliśmy się w obchody święta wcześniaków, które już po raz drugi w naszym województwie zainicjowała Fundacja Laboratorium Marzeń – mówi Katarzyna Korpak, dyrektor Avenidy Poznań.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie