×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Aż 37 mln zł na rozbudowę Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

  • Autor: PAP
  • Opublikowano: 11 paź 2018 11:52
fot. Fotolia

37 mln zł będzie kosztowała rozbudowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. W ramach inwestycji powstanie nowy biurowiec na potrzeby CBŚP, strzelnica ćwiczebna i nowe zaplecze techniczno-garażowe – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

REKLAMA

"W drugiej połowie września br. wykonawca przejął teren budowy i rozpoczął pierwsze prace. Inwestycja ma zostać zakończona do końca kwietnia 2020 r. Źródłem jej finansowania jest program modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020" - powiedział Maludy.

Biurowiec będzie miał reprezentacyjny, urzędowy charakter i będzie korelował z istniejącymi budynkami komendy wojewódzkiej. Te w minionych latach przeszły gruntowną modernizację i zostały rozbudowane.

W nowym budynku będą pomieszczenia o łącznej powierzchni ponad 2,5 tys. m kw. Oprócz funkcjonariuszy gorzowskiego zarządu CBŚP przeniosą się do niego także pracujący w Gorzowie funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji.

Jak wskazał Maludy, budowa nowego obiektu strzelnicy jest konieczna z uwagi na brak w powiecie gorzowskim tego typu bazy ćwiczebnej do policjantów. Z tego powodu funkcjonariusze są zmuszeni jeździć na strzelania do ościennych komend powiatowych, gdzie takie strzelnice istnieją.

"To z jednej strony generuje dodatkowe koszty, a także zabiera czas. Nowoczesna strzelnica na miejscu rozwiąże te problemy" - zaznaczył rzecznik.

Uzupełnieniem funkcji istniejącego kompleksu będzie nowy budynek techniczno-warsztatowy oraz zespół garażowo-gospodarczy z myjnią dla samochodów służbowych, wiatami i parkingami.

Umowa na realizację inwestycji została podpisana 11 września br. Jej wykonawcą jest firma Mirbud S.A. z siedzibą w Skierniewicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie