Bajkowe, nowe iluminacje świąteczne w SopocieUM Sopot - 28-11-2019 12:12


Last Christmas – wszyscy tęskniliśmy za klimatyczną, przywodzącą na myśl choinkę i korzenne pierniki, świąteczną piosenką. Skoro rozgłośnie radiowe i galerie handlowe odtwarzają już płyty z świątecznymi piosenkami, to znak, że w miastach odkurzane są ubiegłoroczne, świąteczne dekoracje i kupowane nowe. To znak, że za chwilę miasto rozbłyśnie milionem światełek i lampek, a w centralnym miejscu stanie choinka.

Bajecznie przystrojone miasto, majestatyczne choinki, ozdoby i dekoracje przestrzenne, girlandy, kurtyny i dekoracje wolnostojące – tak na tegoroczne święta przystrojony będzie Sopot.

Zupełnie nowe

W tym roku władze Sopotu zaproponują mieszkańcom i gościom zupełnie nową choinkę, która stanie na Plac Przyjaciół Sopotu. Będzie to blisko 9 metrowy świerk, wykonany z niepalnych materiałów, którego gałęzie ozdobione będą równomiernie ułożonymi diodami mini LED. Choinka udekorowana będzie 30 figurami świetlnymi w kształcie kul. Dodatkowe elementy dekoracyjne choinki stanowić będą bombki o wykończeniu zarówno matowym, błyszczącym, jak i brokatowym w kolorze złotym i srebrnym. Będzie ich aż 500 sztuk. Drzewko w górnej części wieńczyć będzie ozdobna gwiazda. Choinka ogrodzona będzie płotkiem świetlnym, z motywem połączonych ze sobą bombek o nieregularnych kształtach i różnej wielkości.

Nowymi dekoracjami w kształcie stojących, trójwymiarowych lilii ustrojone będzie 18 latarni na placu. Również na placu pojawi się nowa dekoracja przestrzenna nawiązująca do sań Św. Mikołaja wraz z zaprzęgiem reniferów. W saniach każdy będzie mógł przysiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

W ciągu Alei Niepodległości pojawi się 16 nowych przewieszek świątecznych nad ulicą oraz 187 dekoracji na latarniach. Motywem przewodnim oświetlania świątecznego Al. Niepodległości będą płatki śniegu i gwiazdy. Oświetlenie konstrukcji dekoracji wypełnione będzie równomiernie diodami LED o barwie białej. Trójwymiarowe dekoracje na latarniach zawieszone będą również na ulicy Kościuszki i rondzie przy ul. Kościuszki/Chopina. Przy kościele pw. Św. Jerzego ustawiona zostanie dekoracja wolnostojąca w formie płaskiego napisu o treści ♥SOPOT – idealna do świątecznych, rodzinnych selfie.

Odświeżą dekoracje z poprzednich lat

Ubiegłoroczne i starsze dekoracje, które umilały świąteczny czas podczas poprzednich świąt, również i w tym roku zostaną wykorzystane. Na ulicy Malczewskiego zawiśnie 25 żagli świetlnych, na ulicy Bohaterów Monte Cassino 35 dekoracji walca z ornamentem 3D. Kurtyny świetlne LED na wysokości poczty przy ulicy Kościuszki wprowadzą w świąteczny klimat, wszystkich udających się na sopocki „monciak".

Jak co roku wykorzystane zostaną naturalne drzewka rosnące przed: kościołem św. Jerzego, budynkiem urzędu i przed siedzibą ZDIZ, które ozdobią kolorowe światełka.

Na Plac Zdrojowy zawitają dekoracje przestrzenne – bombka i anioł z harfą, a fontannę na Placu Przyjaciół Sopotu ozdobi specjalna kompozycja świetlna. 14 białych kul z lampkami ozdobi Park Herbstów i skwer przed Urzędem Miasta. Również drzewa w ciągu Bohaterów Monte Cassino zyskają świetlny przyodziewek.