×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Baseny na Inflackiej będą gotowe w wakacje. Kosztowały ponad 6,5 mln zł

  • Autor: PAP
  • 13 maj 2022 09:56
Baseny na Inflackiej będą gotowe w wakacje. Kosztowały ponad 6,5 mln zł
Zmodernizowane baseny na Inflanckiej będą gotowe na wakacje. fot. Shutterstock

Zmodernizowane baseny na Inflanckiej będą gotowe na wakacje. Na terenie ośrodka sportowego powstał nowy basen sportowy, zjeżdżalnia, gejzery. Odnowiono też boisko do siatkówki.

REKLAMA

  • Baseny letnie w Ośrodku Inflancka będą gotowe na wakacje - poinformował w czwartek stołeczny ratusz.
  • Baseny na Inflanckiej to kolejny obiekt na świeżym powietrzu po Parku Wodnym Moczydło, który został przebudowany.
  • Warszawa wydała na tę inwestycję 6,6 mln zł.

Na terenie ośrodka sportowego powstał nowy basen sportowy, zjeżdżalnia, gejzery. Odnowiono też boisko do siatkówki. Z tych atrakcji już niedługo będą mogli korzystać warszawiacy i ich goście.

"Bardzo się cieszę, że przebudowa basenów przebiegła zgodnie z planem i niebawem się zakończy, a warszawiacy już za kilka tygodni będą mogli korzystać z tej sportowo-wypoczynkowej przestrzeni w centrum Warszawy. Nowa infrastruktura wygląda naprawdę imponująco i już teraz zachęcam Państwa do spędzenia aktywnie czasu w Ośrodku Inflancka w upalne dni" - powiedziała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Jak przekazał ratusz, prace rozpoczęły się tuż po zakończeniu sezonu letniego we wrześniu 2021 r. Wykonawca najpierw rozebrał i wyburzył dotychczasowy basen zewnętrzny. Następnie wybudowano nowy basen sportowy o długości 25 metrów uzupełniony o część rekreacyjną ze zjeżdżalnią i dodatkowymi atrakcjami wodnymi tj.: wodnymi gejzerami i masaże. Na terenie została też wydzielona specjalna przestrzeń dla foodtrucków.

Zmieniło się również otoczenie basenu. Teren został na nowo ogrodzony, położono chodniki, zamontowano nowoczesne nagłośnienie, monitoring, system nawadniania terenów zielonych oraz przygotowano piaszczystą i trawiastą plażę, a także boisko do piłki plażowej, które powstało w miejsce asfaltowego. Zamontowano również pochylnie umożliwiające wejście osobom z niepełnosprawnościami.

To nie pierwsze zmiany w Ośrodku Inflancka w ostatnich latach. Przeprowadzono tam szereg prac modernizacyjnych. Oprócz nowego kompleksu saun oraz wymiany powłoki tzw. balona, unowocześniono stację uzdatniania wody i system wentylacji, co znacznie podniosło komfort użytkowania pływalni. "Na warszawiaków czekają również wodne atrakcje np. 50-metrowa zjeżdżalnia i trzy brodziki, zespół pomieszczeń sanitarno-rekreacyjnych, strefa gastronomiczna i depozytowa, wypożyczalnia leżaków, przebieralnia, prysznice czy taras widokowy" - podkreślił ratusz.(PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie