×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Będą konsultacje ws. zagospodarowania stadionu Orła na warszawskiej Pradze?

  • Autor: PAP
  • 09 paź 2018 11:38
Będą konsultacje ws. zagospodarowania stadionu Orła na warszawskiej Pradze?
fot. Fotolia

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze chce, aby odbyły się ogólnowarszawskie konsultacje dotyczące zagospodarowania stadionu Orła na Pradze Południe. Społecznicy zapowiedzieli złożenie wniosku w tej sprawie do prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

REKLAMA

We wtorek podczas konferencji prasowej Stefan Gardawski ze stowarzyszenia poinformował, że zebrało ono ponad tysiąc podpisów w sprawie konsultacji społecznych. Przedstawiciele MJN chcą, aby została wypracowana koncepcja przyszłości stadionu Orła. "Jest to miejsce, które od początku zostało zbudowane pod sport i rekreację. Uważamy, że ta funkcja powinna zostać utrzymana" - mówił.

Gardawski podkreślił, że tor kolarski, który się tu znajduje, powinien dalej funkcjonować. Obiekt ten powstał w latach 70; rozgrywały się na nim m.in. mistrzostwa Polski oraz mistrzostwa Europy juniorów. "Walczymy o to, żeby tor przywrócić. Uważamy, że jest on zdecydowanie potrzebny" - powiedział.

Justyna Kościńska z MJN powiedziała, że konsultacje społeczne powinny składać się z dwóch części: rozmów z mieszkańcami i konsultacji społecznych przez internet, a także warsztatów m.in. z socjologami, urbanistami i środowiskami sportowymi na zasadzie dyskusji eksperckiej. "Proponujemy też włącznie do konsultacji instytucji, które działają w okolicy - Centrum Promocji i Kultury, orkiestry Sinfonia Varsovia i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej" - wyliczała działaczka MJN.

Jej zdaniem teren ten może pełnić wiele funkcji - oprócz sportowych także rekreacyjne; mógłby być miejscem wypoczynku dla mieszkańców.

Mateusz Kwiatek z grupy rowerowej Tour de Varsovie uważa, że odtwarzając tor kolarski, miasto mogłoby być unikatowe w Europie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie