REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Będą nowe perony na odcinku Oleśnica – Chojnice. Ruszył przetarg

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 04 lis 2021 11:29
Będą nowe perony na odcinku Oleśnica – Chojnice. Ruszył przetarg
Peron na stacji w Miłosławiu przejdzie przebudowę, fot. Radosław Śledziński, mat. PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na wykonanie prac przy przebudowie przystanków na wielkopolskim odcinku linii Oleśnica – Chojnice.

REKLAMA

Przebudowa peronów na stacjach Orzechowo i Miłosław oraz na przystanku Książno (linia kolejowa nr 281 Oleśnica – Chojnice) zapewni dogodniejsze warunki podróży w stronę Wrześni lub Jarocina. Pasażerowie – także mający trudności z poruszaniem się – zyskają dobry dostęp do kolei.

Perony po przebudowie będą wyższe, co ułatwi wsiadanie do pociągów. Zostaną wyposażone w wiaty, jasne oświetlenie, czytelne tablice i gabloty z informacjami przydatnymi w podróży. Na nowej, antypoślizgowej nawierzchni przewidziano ścieżki naprowadzające, pomocne osobom niedowidzącym i niewidomym. Będą także pochylnie ułatwiające dojścia. Przejścia w poziomie torów zyskają nową nawierzchnię i oznakowanie, aby zwiększyć bezpieczeństwo.

Prace obejmą perony w Orzechowie, Miłosławiu i Książnie. Na przystanku Książno planowana jest zmiana lokalizacji peronu wyspowego, który będzie obok toru w stronę Jarocina.

Podróżni skorzystają z efektów inwestycji w 2022 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie