REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Będą nowe przystanki w Grudziądzu i Tucholi

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 28 paź 2022 10:57
Będą nowe przystanki w Grudziądzu i Tucholi
Tutaj powstanie planowany przystanek Grudziądz Rządz, fot. Jacek Gackowski, mat. PKP PLK

W Grudziądzu i Tucholi powstaną nowe przystanki kolejowe. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetargi na realizację przedsięwzięć.

REKLAMA

  • Dzięki budowie nowych przystanków Grudziądz Rządz i Tuchola Rudzki Most zwiększy się dostęp do kolei w woj. kujawsko – pomorskim.
  • W obu lokalizacjach perony będą wyposażone w wiaty i ławki oraz tablice informacyjne. 
  • Dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania przewidziano ścieżki naprowadzające i pochylnie.

Nowy przystanek Grudziądz Rządz przewidziano na linii Toruń – Malbork (nr 207) w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Południową i drogą krajową nr 55. Łatwiejsze będą podróże w kierunku Chełmży i Torunia. Przystanek Tuchola Rudzki Most będzie w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Międzylesie. Z nowego przystanku będzie można wsiąść do pociągów w kierunku Chojnic i Bydgoszczy (linia nr 208).

W obu lokalizacjach perony będą wyposażone w wiaty i ławki oraz tablice informacyjne. Przewidziano energooszczędne oświetlenie. Dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania przewidziano ścieżki naprowadzające i pochylnie.

Zakończenie budowy przystanku Tuchola Rudzki Most planowane jest na koniec 2023 r. Z przystanku Grudziądz Rządz podróżni będą korzystać w czerwcu 2024 r.

Inwestycje będą realizowane w ramach „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.

Program na terenie woj. kujawsko – pomorskiego obejmuje 11 lokalizacji na liście podstawowej. Oprócz wyżej wymienionych to także m.in. modernizacja przystanku Grzybno (inwestycja w realizacji), budowa nowych przystanków: Bydgoszcz Zachodnia, Nakło Nad Notecią Dąbrowskiego, Trzeciewnica, Grudziądz Centrum, Grudziądz Tuszewo (przetarg w procedowaniu) oraz budowa przejścia podziemnego na stacji Nakło Nad Notecią (przetarg w procedowaniu). Na liście rezerwowej znajdują się 3 lokalizacje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie