×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Białostockie Spodki do modernizacji. Dwie oferty w przetargu

  • Autor: PAP
  • 16 lip 2022 13:07
Białostockie Spodki do modernizacji. Dwie oferty w przetargu
Dwie oferty wpłynęły w przetargu na przebudowę i modernizację siedzib Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku. fot. Shutterstock

Jest dwóch chętnych do przeprowadzenia modernizacji siedzib Podlaskiego Instytutu Kultury.

REKLAMA

  • Dwie oferty wpłynęły w przetargu na przebudowę i modernizację siedzib Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku.
  • Siedziby Instytutu znajdują się w zabytkowym budynku przy ul. Kilińskiego oraz czterech tzw. spodkach.

Podlaski Instytut Kultury (PIK) to samorządowa instytucja kultury, która główną siedzibę ma przy ul. Kilińskiego w Białymstoku, swoje działania realizuje też w należących do niej budynkach tzw. spodkach przy ul. św. Rocha. Zarządzający instytucją Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego ogłosił pod koniec maja przetarg na remont, przebudowę i modernizację siedzib instytucji.

Dwóch chętnych w przetargu

W przetargu wpłynęły dwie oferty: firmy Budimex na ponad 57,7 mln zł i R/S Budownictwo SA na kwotę ponad 68 mln zł - wynika z informacji z otwarcia ofert zamieszczonej na platformie zamówień podlaskiego urzędu marszałkowskiego.

"Nie ma jeszcze wyników przetargu - mamy na to 90 dni, ponieważ był to przetarg unijny" - powiedziała PAP rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego Izabela Smaczna-Jórczykowska. Dodała, że urząd na całą inwestycję ma zarezerwowanych 70 mln zł, z czego większość pochodzi z programu Polski Ład.

Pytana, czy złożone oferty mieszczą się w kwocie przewidzianej w przetargu, rzeczniczka powiedziała, że "nie ma oficjalnych wyników, więc nie może potwierdzić".

Modernizacja siedzib Instytutu: co zakłada projekt?

Projekt "Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku - rewaloryzacja infrastruktury i kapitału kulturalnego" składa się z dwóch zadań. Pierwszym jest przebudowa czterech budynków tzw. spodków wraz z zagospodarowaniem terenu wokół. Drugim zadaniem jest remont zabytkowego budynku przy ul. Kilińskiego. Jak wymieniała wcześniej instytucja, budynki zyskają termoizolację, nowe instalacje sanitarne, elektryczne, wnętrza będą miały nową aranżację i nowoczesne wyposażenie. Zakupione zostaną między innymi urządzenia nagłośnieniowe, oświetleniowe, muzyczne, system wystawienniczy na potrzeby edukacji kulturalnej, telebim multimedialny, umeblowanie.

Modernizacja ma zostać zrealizowana w 2,5 roku od podpisania umowy. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 63 mln zł, co stanowi 90 proc. dofinansowana, 10 proc. - to wkład własny zamawiającego.(PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie