REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Białystok: sylwester pod chmurką, w teatrze, kinie i operze

  • Autor: PAP
  • 31 gru 2021 14:51
Białystok: sylwester pod chmurką, w teatrze, kinie i operze
Najwcześniej noc sylwestrowa rozpocznie się w Białostockim Ośrodku Kultury. Fot. Shutterstock

Na koncertach pod chmurką, ale też na spektaklach, pokazach filmowych i na imprezach w klubie - można spędzić noc sylwestrową w Białymstoku.

REKLAMA

Najwcześniej noc sylwestrowa rozpocznie się w Białostockim Ośrodku Kultury (BOK), który prowadzi kino Forum. Tam w piątek po południu rozpoczną się pokazy filmowe z - jak zapowiadają organizatorzy - najoryginalniejszymi filmami 2021 roku.

W programie znalazły się trzy filmy. Jak je opisano: "dzikie dziecko horroru i mrocznej baśni, czyli islandzki +Lamb+ z Noomi Rapace w roli głównej, figlarna i nieprzewidywalna norweska komedia romantyczna +Najgorszy człowiek na świecie+ z nagrodzoną Złotą Palmą w Cannes Renate Reinsve oraz kameralny, pełen ciepła i czułości +C'mon c'mon z Joaquinem Phoenixem".

BOK jest też głównym organizatorem miejskiego sylwestra, który w piątek wieczorem rozpocznie się na głównym placu w mieście, Rynku Kościuszki. Jednak ze względu na pandemię, miasto wprowadziło ograniczenia: w imprezie będzie mogło wziąć udział trzy tys. osób: 2750 zaszczepionych i 250 niezaszczepionych. Przy wejściu będzie trzeba okazać certyfikat szczepień.

Na scenie jako pierwsza wystąpi znana białostoczanom DJ-ka Magdala, a następnie Alicja Szemplińska - zwyciężczyni "The Voice of Poland" i "Szansa na sukces - Eurowizja 2020". Dalszą część koncertu wypełni DJ i producent muzyczny C-BooL.

Chwilę po północy odbędzie się pokaz laserów, który od kilku lat zastępuje pokaz fajerwerków. Miasto w ten sposób włącza się w apel, by nie strzelać w sylwestra ze względu na dobro zwierząt.

W mieście można skorzystać też z sylwestrowych propozycji innych instytucji. Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza na spektakl "Boeing, Boeing" w reżyserii Witolda Mazurkiewicza.

"Farsa Marca Camolettiego to ulubiona sztuka białostockiej publiczności w tym sezonie, dlatego jest doskonałą propozycją na sylwestra. Zapraszam serdecznie do spędzenia ostatniego wieczoru w roku w towarzystwie aktorów Teatru Dramatycznego" - zaprasza dyrektor teatru Piotr Półtorak. Dodał, że na publiczność będą czekały wyjątkowe niespodzianki.

Na barwny, inscenizowany koncert sylwestrowy "Poza czasem" zaprasza Opera i Filharmonia Podlaska. W programie - jak podaje instytucja - znalazły się arie operowe, operetkowe i piosenki musicalowe w wykonaniu operowych solistów. Tancerze wzniosą się nad ziemię, tworząc powietrzne ewolucje. "Połączymy czar koncertów wiedeńskich z żywiołowością Broadwayu" - zapewnia opera.

Natomiast najpiękniejsza tanga argentyńskie i polskie będzie można usłyszeć podczas koncertu zespołu Gang Tango w Nie Teatrze. W programie znalazły się tanga Astora Piazzolli jak "Libertango", "Oblivion" czy "Adios Nonino", Jerzego Petersburskiego m.in. "To ostatnia niedziela" czy "Tango milonga", a także klasyczne tanga jak "La cumparsita", "Jalousie", "Por la cabeza".

Na sylwestra przy klubowej muzyce zaprasza Fomo, klub twórców Up To Date Festival. Będzie można bawić się na dwóch scenach muzycznych: disco i techno. "Nie puszczamy fajerwerków poza tymi muzycznymi" - zapowiada klub.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie