×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Bielsko-Biała ma 52 mln zł na modernizację. Kiedy będzie gotowa pływalnia Panorama?

  • Autor: PAP
  • 11 sie 2022 09:17
Bielsko-Biała ma 52 mln zł na modernizację. Kiedy będzie gotowa pływalnia Panorama?
Finał modernizacji popularnego kąpieliska już wiosną, fot. Unsplash

Wiosną przyszłego roku zakończy się gruntowna modernizacja pływalni Panorama w Bielsku-Białej, niezwykle popularnej wśród mieszkańców. Koszt wynosi ok. 52 mln zł.

REKLAMA

  • Finał modernizacji kąpielisko Panorama w Bielsku-Białej nastąpi wiosną 2023 r.
  • Koszt wynosi ok. 52 mln zł.
  • Samorząd otrzymał na to dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład.

Emilia Klejmont z wydziału prasowego urzędu miejskiego przypomniała w środę, że modernizacja ruszyła wiosną br. "Wykonawca zakończył właśnie niezbędne prace demontażowe. Trwa spawanie stalowych elementów niecek obu basenów - rekreacyjnego i pływackiego. Przygotowywane są podbudowy pod posadowienie wodnego placu zabaw dla dzieci" - podała.

Klejmont oznajmiła, że "najpopularniejsze w Bielsku-Białej kąpielisko ma być gotowe wiosną przyszłego roku".

Jak wskazała, po modernizacji dwie żelbetowe niecki basenowe zastąpią wykonane ze stali nierdzewnej. Po zakończeniu prac obiekt będzie posiadał baseny: do skoków o głębokość 3,8 m, pływacki, do nauki pływania, rekreacyjny, brodzik dla dzieci, a także basen wysp podwodnych. Powstanie wodny plac zabaw dla dzieci. Zmodernizowana zostanie widownia i wybudowane nowe zaplecze sanitarne. Wymieniona zostanie stacja uzdatniania wody.

Koszt inwestycji to kwota blisko 52 mln zł. Samorząd na tej cel otrzymał dofinansowanie z rządowego program Polski Ład.

Kąpielisko Panorama powstało w 1936 r. Przed wojną rozgrywane były tam zawody krajowego championatu w pływaniu. Do lat 50. była to jedna z najnowocześniejszych odkrytych pływalni w Europie. Organizowano tu m.in. międzynarodowe zawody Martini Cup oraz zawody w skokach do wody.

W 1955 r. na pływalni zrealizowane zostały zdjęcia do nowel "Trzy starty" w reżyserii Ewy Petelskiej, w których występowali m.in. Bogumił Kobiela i Leon Niemczyk, a dekadę później stała się planem zdjęciowym w filmie "Jutro Meksyk" Aleksandra Ścibora-Rylskiego ze Zbigniewem Cybulskim w roli głównej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie