×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Bielsko-Biała odnowi pawilon sportowy w Parku Włókniarzy

  • Autor: PAP
  • 12 mar 2023 12:24
Bielsko-Biała odnowi pawilon sportowy w Parku Włókniarzy
Idea międzypokoleniowości przedsięwzięcia przejawiała się będzie przez współpracę młodych z seniorami. fot. Unsplash

Odrestaurowany zostanie przedwojenny pawilon sportowy w popularnym wśród bielszczan parku Włókniarzy. Stanie się siedzibą międzypokoleniowego centrum aktywności i innowacji - podał bielski magistrat. Prace potrwają 17 miesięcy.

REKLAMA

Umowa z wykonawcą na zaprojektowanie i przeprowadzenie kompleksowej rewitalizacji pawilonu oraz znajdujących się obok kortów tenisowych wraz z otoczeniem została już zawarta. (…) Koszt inwestycji to 22,5 mln zł netto. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Międzypokoleniowe Centrum Aktywności i Innowacji oraz obiekt sportowy będą dostępne dla mieszkańców za 17 miesięcy - zakomunikowała Emilia Klejmont z wydziału prasowego bielskiego urzędu miejskiego.

Po zakończeniu prac do pawilonu wprowadzi się FabLab należący do bielskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. To laboratorium technologiczne dysponujące m.in. drukarkami 3D i ramionami robotycznymi. Szkoli się na tym młodzież z zakresu przemysłu 4.0 i z nowoczesnych technologii. Tworzone będą też warunki sprzyjające m.in. do rozwoju technologicznego mikro firm, rozwijania indywidualnych umiejętności i potrzeb, szkolenia młodzieży i osób starszych czy restrukturyzacji zawodowej.

Idea międzypokoleniowości przedsięwzięcia przejawiała się będzie przez współpracę młodych z seniorami.

Poza przebudową pawilonu zagospodarowane zostaną, znajdujące się przy pałacyku, korty tenisowe. "Stanie tu całoroczny obiekt, w którym znajdą się korty do tenisa ziemnego i badmintona, boiska do minitenisa, a także część do aktywności ogólnorozwojowej. (…) Zlokalizowany zostanie też zewnętrzny kort tenisowy, który zimą będzie pełnił funkcję lodowiska" - podała Klejmont.

Adam Marszałek, prezes żywieckiej firmy Wodpol, z którą zawarta została umowa, powiedział, że jej pracownicy "jak najszybciej przystąpią do projektowania hali i rewitalizacji pałacyku". "Zgłoszenie, które mamy, pozwala nam rozpocząć roboty przygotowawcze i wyburzeniowe" - podał.

Pierwszy pawilon, zwany lodowym, został wzniesiony w południowej części parku w 1896 r. Pierwotnie był to drewniany budynek. Stał obok miejskiej ślizgawki. W 1928 r. został zastąpiony modernistycznym budynkiem autorstwa Alfreda Wiedermanna, który stoi do dziś. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie