×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Bielsko-Biała przyjęło jedną z ofert na budowę bloków komunalnych

  • Autor: PAP
  • Opublikowano: 10 paź 2022 13:40
Bielsko-Biała przyjęło jedną z ofert na budowę bloków komunalnych
Bielsko-Biała przyjęło jedną z ofert na budowę bloków komunalnych, fot. shutterstock

Bielsko-Biała przyjęło jedną z trzech ofert, jakie wpłynęły na przetarg, który ma wyłonić nowego wykonawcę budowy bloków komunalnych w mieście – poinformował magistrat. W ciągu 26 miesięcy od podpisania umowy powstać ma sześć budynków, a w nich 205 mieszkań.

REKLAMA

Spośród trzech propozycji miasto przyjęło najniższą, która opiewała na 91,2 mln zł. Złożyło ją konsorcjum dwóch firm - Wodpol z Żywca, jako lider, oraz PBO Śląsk z Sosnowca.

Prace przy inwestycji rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku, ale postępy były niewielkie. Tymczasem umowa zakładała, że trzy bloki miały być gotowe jesienią 2023 r., a pozostałe do końca czerwca 2024 r. Miasto zdecydowało się rozwiązać umowę z poprzednim wykonawcą i ogłosić kolejny przetarg.

Nowy wykonawca będzie miał za zadanie wznieść sześć bloków. Wszystkie mieszkania - będzie ich 205 - przeznaczone zostaną dla bielszczan, jako lokale komunalne. 31 spośród nich zostanie przeznaczone dla osób niepełnosprawnych; one znajdować się będą na parterach bloków. Mieszkania nie będą podlegały wykupowi. Bloki powstają na komunalnym gruncie.

Rzecznik magistratu Tomasz Ficoń poinformował, że samorząd otrzymał na inwestycję dofinansowanie z rządowego programu budownictwa komunalnego Banku Gospodarstwa Krajowego. To kwota w wysokości 57,6 mln zł.

Kolejka oczekujących na mieszkanie komunalne w Bielsku-Białej liczy ponad 500 wniosków. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie