×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Bielsko-Biała uporządkuje krajobraz. Zniknie część reklam

  • Autor: PAP
  • 09 lut 2023 13:56
Bielsko-Biała uporządkuje krajobraz. Zniknie część reklam
Bielsko-Biała uporządkuje krajobraz. Zniknie część reklam, fot. shutterstock

Bielsko-Biała uporządkuje w najbliższych latach krajobraz: z ulic i budynków zniknie około 40 proc. istniejących obecnie reklam – podał w czwartek bielski magistrat. Umożliwia to przyjęta przez radę miejską uchwała porządkująca ład przestrzenny.

REKLAMA

Jacek Kachel z wydziału prasowego urzędu miejskiego zakomunikował, że uchwała "w bardzo szczegółowy sposób ustala zasady sytuowania tablic i urządzeń reklamowych". "Reguluje zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, a także ich gabaryty, standardy jakościowe oraz rodzaje materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane" - wyjaśnił.

Kachel podkreślił, że według szacunków magistratu w Bielsku-Białej "prawie 40 proc. reklam jest usytuowanych niezgodnie z przepisami prawa". - Zostaną podjęte działania zmierzające do ich usunięcia - oznajmił.

Urzędnik w komunikacie podkreślił, że celem uchwały jest ochrona i kształtowanie ładu przestrzennego, uporządkowanie przestrzeni publicznej, poprawa estetyki, a także ochrona walorów krajobrazowych miasta.

Uchwała wprowadza podział przestrzeni na dwa obszary, gdzie będą obowiązywały różne zasady i warunki. - Te bardziej restrykcyjne dotyczyć będą obszaru I, czyli ścisłego centrum miasta, gdzie występuje najwięcej obiektów zabytkowych. Obszar II to pozostała część miasta - wyjaśnił.

Nowe prawo przewiduje dwuletni okres dostosowawczy dla tablic i urządzeń reklamowych nieumieszczonych na obiektach budowlanych oraz billboardów w obszarze I oraz pięcioletni w obszarze II.

Przepisy wejdą w życie 30 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie