REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Bielsko-Biała wybrała wykonawcę przebudowy dwóch budynków dla magistratu

  • Autor: PAP
  • 23 sie 2021 12:23
Bielsko-Biała wybrała wykonawcę przebudowy dwóch budynków dla magistratu
Bielsko-Biała wybrała wykonawcę przebudowy dwóch budynków dla magistratu, fot. shutterstock

Bielski magistrat wyłonił wykonawcę przebudowy dwóch budynków - po nieistniejącej fabryce - m.in. dla potrzeb urzędników miejskich. Samorząd przeznaczył na ten cel 19,9 mln zł. Oferta firmy z Leśnej opiewała na 18,19 mln zł – poinformował magistrat.

REKLAMA

Samorząd w dokumentacji przetargowej zastrzegł, że wykonawca, z którym zostanie podpisana umowa, będzie miał 13 miesięcy na wykonanie zadania.

Pierwszy z budynków zostanie przebudowany i nadbudowany, a drugi rozebrany, a w jego miejscu wzniesiony nowy. Powstanie tam też nowa infrastruktura techniczna. Oba budynki położone są centrum miasta, w pobliżu Ratusza. Po zakończeniu prac do obiektów wprowadzą się urzędnicy. Część pomieszczeń może być wynajmowana.

Na przetarg wpłynęło sześć ofert. Wszystkie mieściły się w kwocie, którą skłonny jest wydać magistrat: od 17,9 mln zł do 18,3 mln zł brutto.

Dwa budynki są kolejnymi, o które poszerzy się baza lokalowa magistratu. Wiosną zakończyła się przeprowadzka niektórych wydziałów Ratusza, m.in. prasowego, gospodarki miejskiej oraz edukacji, do obiektu kupionego od Beskidzkiej Spółdzielni Ogrodniczej za blisko 3 mln zł. Remont i adaptacja trwały od lata ub.r. Koszt wyniósł 5,3 mln zł.

Bielski urząd miejski obecnie zajmuje przede wszystkim zabytkowy Ratusz, a także zaadaptowane budynki pofabryczne vis a vis niego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie