REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Bill Gates postawi smart city na arizońskiej pustyni

  • Autor: PropertyDesign.pl/deezen.com
  • 15 lis 2017 13:06
Bill Gates postawi smart city na arizońskiej pustyni
Bill Gates, fot. flickr

Miliarder Bill Gates zainwestował w ogromny kawałek ziemi na zachód od Phoenix w Arizonie, z zamiarem budowy nowego inteligentnego miasta. Nowa tkanka miejska ma pomieścić... 182 tys. nowych mieszkańców.

REKLAMA

Mt Lemmon Holdings - spółka zależna firmy Billa Gates'a Cascade Investment - zapłaciła 80 milionów dolarów za udział w prawie 10117,14 ha pustyni. Obszar ten jest podobno przeznaczony na budowę inteligentnego miasta opartego na nowoczesnych technologiach.

Miasto będzie znane jako Belmont. Nazwa została zaczerpnięta od firmy deweloperskiej Belmont Partners, która jest odpowiedzialna za projekt.

Belmont ma za zadanie stworzyć społeczność myślącą przyszłościowo, której działania będą oparte na  najnowocześniejszych technologiach, takich jak cyfrowe sieci i centra danych, autonomiczne pojazdy oraz centra logistyczne.

Ok. 1537,81 ha ziemi ma zostać przeznaczone na przestrzeń biurową i usługową. Powierzchnia 190,20 ha będzie wydzielona pod szkoły publiczne. Powstanie również ok. 80 tys. rezydencji, tworzących miejsce zamieszkania dla 182 tys. ludzi.

Ziemia, na której ma stanąć smart city, położona jest około 50 mil na zachód od Phoenix. Znajduje się przy proponowanej trasie autostrady międzystanowej nr 11, która połączy stolicę stanu i Las Vegas. Obszar ten był gotowy do rozwoju od początku lat 90. XX wieku, ale plany nigdy nie zostały zrealizowane.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie