×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Biura, hotel i lofty w miejscu dawnego szpitala

  • Autor: wroclaw.pl
  • 29 kwi 2014 11:29
Biura, hotel i lofty w miejscu dawnego szpitala
fot. wroclaw.pl

Właściciel terenu po byłym szpitalu im. Babińskiego, wrocławski deweloper i2 Development, ma już koncepcję dotyczącą nowych funkcji dla obiektów, jakie tu powstaną. W przygotowaniu projektu architektonicznego współpracuje z Pracownią Projektową Maćków z Wrocławia. Powstaną tu nowoczesne biura, hotel i apartamenty.

REKLAMA

Jak podaje portal Wroclaw.pl, deweloper i2 Development planuje zająć się zagospodarowaniem zabytkowego budynku z czerwonej cegły, znajdującego się najbliżej ulicy św. Mikołaja.

- Chcemy dokonać renowacji całego budynku i przekształcić go w klimatyczne lofty. Przy nim znajduje się stary budynek, usytuowany tuż przy ulicy, w którym kiedyś była administracja szpitala. W jego miejscu powstaną nowoczesne biura - mówi Marcin Misztal, Wiceprezes Zarządu i2 Development Sp. z o.o.

Lofty, biura i hotel

Tuż obok przyszłych loftów i biurowca, bliżej fosy, gdzie nie ma drzew, pojawi się parking podziemny, do którego wjazd zaplanowano od strony ul. św. Mikołaja. Remont budynku z cegły oraz budynku przy ul. Mikołaja rozpocznie się jeszcze w pierwszym półroczu 2014 r., a za dwa miesiące będzie już widać postęp prac. Pierwsze firmy powinny wprowadzić się do nowego biurowca w przyszłym roku - czytamy w portalu Wroclaw.pl.

- Pozostała część terenu jest na etapie tworzenia koncepcji i na razie nie ma jeszcze sprecyzowanych planów – mówi Marcin Misztal. - Na pewno będziemy chcieli, żeby pojawiły się tu piękne apartamenty, ale także nieco tańsze mieszkania. Prowadzimy też rozmowy z kilkoma sieciami hotelowymi, zainteresowanymi zlokalizowaniem tu swoich usług. i2 Development nie zamierza ingerować w zieleń, która znajduje się na zakupionym niedawno terenie.

Projekt architektponicnzy powstaje w Pracowni Projektowej Maćków z Wrocławia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie