×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Biura przyszłości: mniejsze, ale bardziej przyjazne

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 maj 2014 10:46
Biura przyszłości: mniejsze, ale bardziej przyjazne
Monika Rajska-Wolińska, partner zarządzający, Colliers International

Najemcy coraz większą uwagę przykładają do planowania zajmowanej przestrzeni. Zależy im, aby biura były przyjazne, a pracownik czuł się w nim prawie jak w domu - podkreśla Monika Rajska-Wolińska w rozmowie z Propertynews.pl

REKLAMA

Wymagania najemców względem powierzchni biurowej nieustannie rosną. - Analizują oni już nie tylko na stawki czynszu, ale patrzą również na koszty utrzymania. Coraz większą uwagę przykładają także do jakości - mówi Monika Rajska-Wolińska, partner zarządzający, Colliers International.

Dzieje się tak gdyż rośnie świadomość firm, co do tego jak istotny jest czynnik ludzki. Dla tego w nowoczesnych biurowcach pojawia się wiele nowych funkcji, np. przedszkola, co jeszcze kilka lat temu byłoby nieakceptowalne z punktu widzenia dewelopera. Okazuje się, że obecnie to istotny wymóg najemcy.

Firmom wciąż zależy na łatwym dostępie do transportu publicznego, ale chcą mieć tez blisko punkty handlowe i usługowe. Standardem robi się sieć Wi-Fi i dostęp do internetu na terenie całego biura, a nie tylko przy biurku.

- Powierzchnie biurowe wynajmowane przez firmy będą w przyszłości nieco mniejsze, ale dużo bardziej przyjazne pracownikowi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie