Biura w czasie pandemii. Dodatkowe środki ochrony w biurach MurapoluPropertyDesign.pl - 10-11-2020 15:30


Epidemia Covis-19 wpłynęła w ogromnym stopniu także na sposób pracy biur w Polsce, które stanęły przed wyzwaniami dotyczącymi zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Grupa Murapol we wszystkich swoich biurach sprzedaży zastosowała właśnie dodatkowe środki ostrożności. Pomieszczenia zostały wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne zwiększające ochronę przed koronawirusem, m.in. certyfikowane oczyszczacze jonizujące powietrze.

Grupa Murapol od początku pandemii podejmuje szereg działań, mających na względzie bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i pracowników. W tym czasie zdalne formy kontaktu, takie jak wideo-rozmowy z doradcami czy możliwość zdalnego podpisywania umów rezerwacyjnych stały się standardowymi praktykami. Teraz biura sprzedaży tego dewelopera zyskały dodatkowe rozwiązania. W każdym pomieszczeniu, w którym odbywają się spotkania z klientami zainstalowane zostały nowoczesne oczyszczacze powietrza generujące jony, które w kontakcie z bakteriami, wirusami czy grzybami, skutecznie je unieszkodliwiają i usuwają. Ostatnie badania japońskich naukowców udowodniły, że zastosowana w nich technologia Plasmacluster jest w stanie zredukować liczbę cząsteczek koronawirusa SARS-CoV-2 w powietrzu o ponad 90%.

Urządzenia wykorzystują także filtry HEPA, eliminujące z powietrza drobiny kurzu i innych zanieczyszczeń. Posiadają one szereg międzynarodowych certyfikatów potwierdzających ich skuteczność w walce nie tylko z wirusami, ale też groźnymi patogenami. Dodatkowo nawilżają powietrze, dzięki czemu w biurach panują bardziej komfortowe warunki spotkań.

Każdy klient odwiedzający biura Grupy Murapol proszony jest ponadto o skorzystanie z bezdotykowego dozownika dezynfekującego dłonie. Urządzenie jest również wyposażane w termometr, który sygnalizuje podwyższoną temperaturę ciała.