Biura z widokiem na Wawel od PRC ArchitekciPropertydesign.pl - 15-04-2015 09:26


Vistula Business Garden to niepowtarzalny projekt na biurowej mapie Krakowa. Na sześciu kondygnacjach budynek oferować będzie ponad 14 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Za projekt architektoniczny odpowiedzialna była pracownia PRC Architekci, a generalnym wykonawcą jest firma RE-Bau.

Vistula Business Garden przystąpiła do realizacji inwestycji biurowej – budynku Vistula Business Garden. Biurowiec będzie posiadał ponad 14 tys. mkw. powierzchni biurowej. Dzięki unikalnej lokalizacji obiektu, przy ulicy Marii Konopnickiej 31 – tuż przy Moście Grunwaldzkim i Bulwarach Wiślanych oraz w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu Hilton Garden Inn, budynek oferować będzie biura z widokiem na Wawel, jako jeden z nielicznych obiektów tego typu w Krakowie. Dział powierzchni biurowych CBRE został wybrany agentem wyłącznym inwestycji i odpowiadać będzie za przygotowanie oraz realizację strategii komercjalizacji i marketingu.

Na sześciu kondygnacjach budynek oferować będzie ponad 14 tys. mkw. nowoczesnych powierzchni biurowych. Przyjęty rozkład typowego piętra pozwala na aranżację powierzchni od  jednego do czterech najemców, przy zachowaniu wysokiej efektywności wykorzystania przestrzeni dla najemcy. Maksymalna ilości przeszkleń w elewacji zapewnia każdemu piętru optymalny poziom doświetlenia. Projekt obecnie znajduje się w procesie certyfikacji BREEAM, na poziomie Very Good.

 - Vistula Business Garden to projekt biurowy, który łączy w sobie nowoczesną  architekturę, doskonałą lokalizację oraz poprzez swoje atuty wspierać będzie najemców w ich strategii rozwoju. Naszym celem było stworzenie miejsca przyjaznego pracownikom, dlatego przyłożyliśmy szczególną uwagę do rozwiązań i udogodnień podnoszących komfort codziennej pracy. Również sposób zagospodarowania otoczenia wokół budynku, wspiera aktywny styl życia jego użytkowników. Jestem przekonany, że dzięki naszemu doświadczeniu oraz zaangażowaniu w projekt firmy CBRE, Vistula Business Garden będzie obiektem wyjątkowym i docenianym przez najemców - mówi Maciej Sikorski, Prezes Zarządu Vistula Business Garden.

Za projekt architektoniczny odpowiedzialna była pracownia PRC Architekci, a generalnym wykonawcą jest firma RE-Bau.

- Jest to bardzo ciekawy koncept, który w naturalny sposób wpisuje się w obecne trendy dotyczące stylu pracy oraz aranżacji przestrzeni biurowych. To projekt o znakomitej lokalizacji, efektywnej przestrzeni i niezwykle przyjaznych rozwiązaniach architektonicznych - mówi Kamil Tyszkiewicz, Zastępca Dyrektora, Dział Powierzchni Biurowych, CBRE.

Oddanie inwestycji planowane jest na III kwartał 2016 roku.