Biurowa bryła w Białymstoku z pozwoleniem na budowęPropertyDesign.pl - 20-04-2021 10:44


W Białymstoku, na ul. Monte Cassino, powstanie inwestycja biurowa firmy Warimpex. Obiekt właśnie dostał pozwolenie na budowę.

Kompleks powstanie w centrum miasta, niedaleko zbiegu ulic Bohaterów Monte Cassino i Wyszyńskiego, w bezpośredniej bliskości dworca kolejowego i autobusowego, a zatem będzie doskonale skomunikowany. Dzięki tej inwestycji ważny fragment miasta, który do tej pory pozostawał pusty, zostanie zagospodarowany nową architekturą, a okolica zacznie tętnić nowym życiem. 

- Białystok jest jednym z miast, które w najbliższych latach będą się szybko rozwijać. Wiele uczelni oraz wysokie kompetencje potencjalnych pracowników sprawiają, że to doskonałe miejsce dla firm z branż takich jak IT czy centra usług wspólnych. Wykorzystując ten biznesowy potencjał miasta, chcemy zapewnić odpowiednią infrastrukturę w postaci wysokiej klasy nieruchomości biurowych – powiedział Jerzy Krogulec, prezes zarządu Warimpex Polska.

Kompleks zaoferuje 5 pięter biurowych, a na parterze na powierzchni około 5 tys. m kw. znajdą się sklepy, lokale gastronomiczne i punkty usługowe. Pod budynkiem zaplanowano dwie podziemne kondygnacje  z miejscami parkingowymi dla 391 aut. Powierzchnia typowej kondygnacji biurowej w pierwszym etapie wyniesie około 2600 m kw.

Budynek będzie ubiegał się o certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good. Dzięki wysokim pomieszczeniom i dużym przeszkleniom powierzchnie biurowe przy Monte Casino będą doskonale doświetlone, co zwiększy komfort pracy najemców. W biurowcu znajdą się także stacje ładowania samochodów elektrycznych, rowerownia oraz szatnia z prysznicami. W budynkach zastosowany zostanie najnowocześniejszy system instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, wraz z oczyszczaczami powietrza i odpowiednimi filtrami, aby zapewnić komfort pracy i bezpieczeństwo pracowników.