REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Biurowce PHN z hołdem dla powstańców

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 30 lip 2021 14:25
Biurowce PHN z hołdem dla powstańców
Polski Holding Nieruchomości weźmie udział w obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, wyświetlając powstańcze kotwice na należącym do spółki biurowcu Intraco oraz na kamienicy przy ulicy Wierzbowej, fot. mat. pras.

Polski Holding Nieruchomości weźmie udział w obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, wyświetlając powstańcze kotwice na należącym do spółki biurowcu Intraco oraz na kamienicy przy ulicy Wierzbowej.

REKLAMA

Powstanie Warszawskie to wyjątkowe wydarzenie w polskiej historii i tradycji. Wraz z wybiciem godziny W, gdy w stolicy ustaje ruch uliczny, składamy hołd uczestnikom Powstania, pamiętając o jej żołnierzach i poległych mieszkańcach - powiedział Marcin Mazurek, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

- Jak co roku upamiętnimy bohaterskie wydarzenia z sierpnia 1944 r., wyświetlając na budynku Intraco widoczną z daleka powstańczą kotwicę - symbol naszej pamięci i łączności z tymi, którzy żyli i walczyli przed 77 laty. W tym roku Kotwica pojawi się także po raz pierwszy na naszym budynku przy ulicy Wierzbowej - dodał Marcin Mazurek.

Na wieżowcu Intraco na warszawskim Muranowie powstańczą kotwicę utworzą światła włączone w 72 oknach na ośmiu kondygnacjach. Symbol powstania będzie widoczny nawet z odległości pięciu kilometrów już od piątkowego wieczora 30 lipca. Na fasadzie należącej do spółki kamienicy przy ulicy Wierzbowej 9/11, kotwica będzie wyświetlana w technice video mappingu przez dwa wieczory począwszy od soboty 31 lipca. 

Przedstawiciele Grupy PHN złożą także kwiaty pod tablicą upamiętniającą żołnierzy Zgrupowania Armii Krajowej „Chrobry II” na ulicy Siennej. 

W ramach tegorocznych obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego, Polski Holding Nieruchomości przekazał także darowiznę na rzecz Katedry Polowej Wojska Polskiego w Warszawie przeznaczoną na organizację koncertu galowego pt. „Chwała Bohaterom - Warszawa Pamięta”. Koncert odbędzie się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie przy ul. Długiej 13/15 w dniu 1 sierpnia 2021 o godz. 19:00.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie